Голова правлячої у Німеччині партії підтримав «Північний потік-2»
За словами Кевіна Кюнерта, комерційний проект у сфері енергетики не слід плутати з розбіжностями з Москвою щодо політики та прав людини
Трубопровід «Північний потік-2», побудований для доставки російського газу до Німеччини, не слід плутати зі суперечками з Москвою про політичні питання та порушення прав людини, заявив високопосадовець Соціал-демократичної партії (СДПН), яка перемогла на останніх виборах у Німеччині . Про це кореспондентові «Рейтер» повідомили у коаліційному уряді ФРН.
Будівництво трубопроводу було завершено у вересні, проте проект все ще очікує на схвалення регулюючих органів Німеччини та Європейського Союзу, а деякі політики в Німеччині та за кордоном заявляють, що його слід заблокувати через низку політичних розбіжностей з Росією.
“Північний потік-2″, якщо так можна сказати, майже підключений до мережі, і лише відсутність юридичних дозволів перешкоджає остаточному початку його експлуатації”, – сказав в інтерв’ю “Рейтер” генеральний секретар СДПН Кевін Кюнерт.
«На якомусь етапі в цій дискусії має бути досягнутий політичний та юридичний світ», – додав він.
Кюнерт сказав, що проект, очолюваний російським «Газпромом», не слід плутати з реакцією на територіальні розбіжності Росії з Україною та питання щодо порушень Москвою прав людини, за якими у Берліна завжди були чіткі позиції та дипломатична стратегія.
Він також прокоментував позицію Зелених щодо енергетичної політики Євросоюзу, який класифікує атомну та газову енергетики як сприятливі для клімату. Глава СДПН назвав «утопічною» спробу Зелених, які виступають проти атомної енергетики, сперечатися з Брюсселем та протидіяти будівництву нових АЕС.
Окрім того, останні тижні новий канцлер Німеччини Шольц потрапив під «обстріл» звинувачень західної преси у лояльності до диктаторських режимів Китаю та Росії. Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук українська юристка Агія Загребельська.
* Британський телеграф звинуватив Шольца в тому, що він заради німецьких корпорацій закриває очі на неприпустиме порушення прав людини та події в Гонконгу і Тайвані
* Телеканал «Голос Америки» дав новину з заголовком «Малі європейські країни занепокоєні тим, що Шольц планує зустрітися з Путіним»
* Британський «Експресс» нарікає Шольцу та Макрону, що вони планують окремо говорити з Москвою з приводу війни на сході України
* Британський «The time» звинувачує Шольца в усуненні від питання ПП-2 зелених з метою зняття перешкод для запуску
* Президент Естонії для німецького видання «Bild» підтвердив занепокоєння і щодо Китаю, і щодо Кремля
* Також Німеччина є однією з чотирьох країн, що критикує опубліковану Єврокомісією таксономію (зелений план ЄС), яка передбачає тимчасове надання статусу «зелених» газу та ядерній енергетиці. При чому тільки в частині ядерної енергетики, чим ще більш шкодить єдності ЄС, бо Франція та ще низка країн розглядають атомку, як шлях до зеленоі трансформації.