Подальші кроки після переговорів у рамках засідання Ради НАТО-Росія матимуть ключове значення для миру і безпеки в Європі.
Про це заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, коментуючи результати засідання Ради НАТО-Росія.
За її словами, Британія та союзники дали зрозуміти Росії, що нарощування військової присутності на кордоні України та в окупованому Криму є неприйнятним.
Трасс наголосила, що її країна засуджує агресію і дестабілізаційну діяльність Росії.
«Подальше військове вторгнення в Україну було б серйозною стратегічною помилкою та завдало б економіці Росії тяжких збитків, включно зі скоординованими санкціями. Затяжний конфлікт призведе до втрати життів і нашкодить громадам з обох сторін. Це реальність збройного конфлікту, як ми бачили раніше», – сказала глава британського МЗС.
Трасс зазначила, що Росія порушує зобов’язання своїми нещодавніми діями на кордонах України та в тимчасово окупованому Криму. Вона нагадала, що Велика Британія та союзники солідарні в підтримці суверенітету та територіальної цілісності України та протистоять загрозливій поведінці Кремля.
«Наступні кроки матимуть критичне значення для миру та безпеки в Європі. Єдиний шлях уперед – деескалація з боку Росії та її участь у змістовних дискусіях», – підсумувала очільниця МЗС Британії.
Тим самим, вона підтвердила ранішні слова Бориса Джонсона, які були сказані ще у грудні:
“Якщо Росія буде настільки нерозважливою і навіженою, щоби почати вторгнення на суверенну територію України, то ми спільно з нашими союзниками застосуємо надзвичайно жорсткий пакет економічних санкцій.
Я сказав президенту Путіну, що, я гадаю, будь-які такі військові дії з його боку стануть катастрофою не лише для Росії та України, але й цілого світу”, – заявив тоді він.
Нагадаємо, вчора,12 січня, в штаб-квартирі Альянсу провели засідання Ради НАТО-Росія. За підсумками цього засідання генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО надає практичну та політичну підтримку Україні та продовжуватиме такі зусилля для забезпечення права України на самооборону.
«Союзники по НАТО були дуже чіткими щодо перспективи подальших переговорів з Росією. Вони висловили серйозне занепокоєння щодо російського військового нарощування в Україні та навколо неї, та закликали Росію негайно здійснити деескалацію ситуації, поважати суверенітет та територіальну цілісність своїх сусідів. Вони також закликали Росію утримуватися від агресивного позиціонування своїх військ та від ворожих дій проти союзників, слідувати всім власним міжнародним зобов’язанням та обов’язкам», – сказав керівник Альянсу.
При цьому він знову повторив тезу, що, докладаючи зусиль для дипломатичного вирішення напруги навколо України, союзники по НАТО мають бути готовими до того, що Росія обере шлях на конфронтацію. У цьому випадку, за його словами, будь-яка подальша агресія Росії матиме для неї високу ціну.
«Союзники по НАТО підкреслили, що вони здійснять всі зусилля, щоб знайти політичний шлях вперед. Вони також привітали двосторонні консультації між США і Росією і завтрашню зустріч в ОБСЄ. Це надає можливість конструктивного залучення (до врегулювання ситуації – ред.), яка не має бути змарнована, в інтересах безпеки в Європі», – додав Єнс Столтенберг.
Як повідомлялося, упродовж поточного тижня відбуваються чисельні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована Росією.
На цьому тижні також відбудеться обговорення поточного стану європейської безпеки в рамках ОБСЄ.