Член ТКГ: західні ЗМІ перекрутили інформацію про нібито прямі переговори з бойовиками.
Інформація про можливі прямі переговори з бойовиками, яку поширили західні ЗМІ напередодні зустрічі радників «нормандського формату», є перекрученою, безпідставною та, можливо, є просто невдалим перекладом, заявив в ефірі Радіо Донбас.Реалії представник Донецька в українській делегації у Тристоронній контактній групі Денис Казанський.
«Мені здається, це абсолютно перекручена інформація, де хтось щось не так переклав, почув і наплутав, і пишеться просто про зустріч ТКГ, де присутні представники ОРДЛО у складі російської делегації. З ними ці переговори йдуть уже 8 років. Є інший майданчик, «нормандський формат», і там інші учасники, і там не може бути жодних переговорів з бойовиками, – зазначив Казанський. – Те, що я побачив у ЗМІ, – абсолютно дивне і відверто безграмотне формулювання. «Прямі переговори з сепаратистами». Кого з ким? На ТКГ, де присутні Україна, ОБСЄ і Росія, Росія і так приводить з собою представників ОРДО і ОРЛО. Якихось додаткових майданчиків для зустрічей не створювалося».
Перед зустріччю радників «нормандського формату» 26 січня «Дойче Велле» і агентство DPA з посиланням на неназвані джерела в Єлисейському палаці написали про можливі прямі переговори «із сепаратистами», дату яких нібито мали визначити на зустрічі.
Голова Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак у відповідь заявив, що жодних попередніх умов для зустрічі в «нормандському форматі» Україні не озвучували. Після зустрічі радників Єрмак заявив, що переговори можна вважати «реанімацією «нормандського формату».
За його словами, сторони домовилися, що перемир’я на Донбасі має дотримувати безумовно.
«Сторони абсолютно відкрито задекларували, що існує багато розбіжностей між Україною і Росією щодо Мінських домовленостей, але при цьому є бажання працювати над цими розбіжностями. Наступна зустріч відбудеться незабаром, думаю, що за два тижні, в Берліні. Ми домовилися про продовження цього діалогу», – сказав Єрмак.
За його словами, сьогоднішнє комюніке – це перший документ, який вдалося узгодити, починаючи з грудня 2019 року (після саміту лідерів «нормандського формату»).
«Сьогодні ми зробили ревізію того, що маємо, всі сторони зробили висновки, щоб прийти за два тижні з новими пропозиціями, ми розуміємо, з якими розбіжностями маємо працювати», – додав голова Офісу президента.