Про це повідомляє сайт Президента.
«14 лютого відбудеться зустріч Президента України Володимира Зеленського та Федерального канцлера Федеративної Республіки Німеччина Олафа Шольца, який перебуватиме в нашій країні з робочим візитом», – ідеться у повідомленні.
О 14:20 у Маріїнському палаці Зеленський та Шольц зустрінуться з представниками засобів масової інформації.
У зв’язку з обмеженнями, встановленими з метою запобігання поширенню COVID-19, у заході зможуть взяти участь до 50 представників ЗМІ. Захід також транслюватиметься онлайн у соцмережах, на офіційних сторінках Офісу Президента.
Зазначимо, що канцер ФРН Олаф Шольц перед візитами до Києва та Москви вкотре попередив Володимира Путіна про неминучі та негайні санкції.
Про це він заявив напередодні візиту до Києва 14 та до Москви 15 лютого, передає кореспондент Укрінформу.
«Військова агресія проти України, яка ставить під загрозу її територіальну цілісність і суверенітет, призведе до жорстких реакцій і санкцій, які ми ретельно підготували і які ми можемо запровадити негайно разом з нашими союзниками в Європі та НАТО», – сказав Шольц журналістам на полях церемонії виборів федерального президента в неділю.
Водночас він підкреслив, що обидва його візити мають на меті «забезпечити мир перед лицем дуже серйозної загрози».
Під час візиту до Києва та переговорів з Президентом України Володимиром Зеленським Шольц, як стало відомо з поінформованих джерел в уряді ФРН, може оголосити про пакет економічної підтримки, зокрема, з підтримки національної валюти, гривні, яка страждає внаслідок нестабільності.
Що стосується надання оборонних озброєнь та військових матеріалів, то в відомстві канцлера «не очікують», що під час візиту німецька сторона візьме на себе якісь зобов’язання, але додають, що наразі розглядаються деякі позиції зі списку, який Україна передала ФРН.
«Перевірка прохання Києва триває; є політичне питання, але також суто логістичні питання», – зауважило джерело.
Шольц неодноразово повторював останнім часом, що з 2014 року Німеччина надала Україні 1,83 млрд євро допомоги та є найбільшим двостороннім донором Києва. Укрінформ зробив запит до уряду з проханням розписати конкретніше, з чого складається ця цифра.
«Німеччина бере дуже конкретну участь у багатьох сферах – чи то у двосторонньому співробітництві в галузі розвитку, у контексті гуманітарної допомоги – таких як розмінування та утилізація залишків вибухонебезпечних предметів, – але також у дуже конкретній підтримці, наприклад, у боротьбі з пандемією, включаючи постачання вакцин», – пояснили в уряді.
У двосторонньому співробітництві в галузі розвитку Німеччина підтримує політичну та економічну трансформацію України та виділила 771 мільйон євро з 2014 року (у 2021 році були оголошені додаткові зобов’язання на суму 96,5 мільйона євро). Крім США, Німеччина є найбільшим двостороннім донором гуманітарної допомоги (зокрема, в розмінуванні та утилізації – близько 163,1 млн євро з 2014 року, близько 23,6 млн євро у 2021 році). Німеччина також підтримує Україну в боротьбі з пандемією COVID-19, на загальну суму близько 63 мільйонів євро.
У понеділок увечері Шольц повернеться до Берліна, а у вівторок відбуде з візитом до Москви, де проведе зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним. Джерела в уряді ФРН наголошують, що канцлер планує чітко дати розуміти російському керівнику, що будь-яка подальша агресія проти України матиме важкі наслідки, і що не слід недооцінювати єдність між Європейським Союзом, США та Великою Британією.
«Маневри на кордоні – само по собі екстремально загрозлива ситуація…Останнім часом наші побоювання ще зросли, отже саме тому потрібні усі наявні інструменти», – зазначили у відомстві.