Уповноважений представник Росії в ТКГ Борис Гризлов назвав ОРДЛО “їхньою окремою територією”. Ці слова неабияк обурили очільника української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука.

Кравчук вимагав від Гризлова вибачень за ці слова. Цю інформацію підтвердив сам голова української делегації в ТКГ в коментарі одному з українських телеканалів.

“Пан Гризлов, відповідаючи на запитання членів відеоконференції, звернувся до української делегації, що, мовляв, ви ставите питання, але це питання ОРДЛО, тому що це територія, яка належить ОРДЛО. Звичайно, я не міг не відреагувати на це і попросив, щоб Гризлов вибачився за таку неточність”,– розповів Кравчук.

Очільник української делегації підкреслив, що такі заяви росіянина суперечать нормам міжнародного права, зокрема, нормам ООН і ОБСЄ, позиції країн нормандського формату, серед яких є і Росія.

Кравчук жорстко зауважив, що “ОРДЛО – це територія України і завжди такою залишиться”.

Очільник української делегації зазначив, що врешті-решт вони дійшли до спільної точки зору.

Зазначимо, що це вже не перша словесна перепалка Гризлова та Кравчука. На одному з попередніх засідань ТКГ Гризлов обурювався діяльністю Верховної Ради і намагався заблокувати переговорний процес.

Також представник Росії хотів завадити доповідати представникам Донбасу від України, зокрема, Сергію Гармашу. Леонід Кравчук наголосив, що це рішення України, кого включати до складу делегації.

До слова, 16 вересня, завершилося засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі. Під час засідання сторони обговорили виконання перемир’я, питання обміну полоненими і зміни в закон про місцеві вибори.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Наголошується, що зустріч тривала близько семи годин.

«Учасники засідання констатували дотримання режиму припинення вогню, введеного з 27 липня цього року, незважаючи на окремі провокаційні обстріли з боку незаконних збройних формувань», – повідомили в Офісі президента.

Також українська сторона закликала бойовиків забезпечити найближчим часом доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста до ув’язнених.

Сторони продовжили обговорення питання підготовки до чергового обміну полоненими за принципом «всіх на всіх».

«Українська сторона в черговий раз підкреслила, що українці, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях, повинні бути звільнені негайно і без всяких політичних умов», – йдеться в повідомленні.

Крім цього глава української делегації Леонід Кравчук відреагував на звинувачення російської сторони в тому, що постанова про місцеві вибори не відповідає Мінськими угодами.

«Прийняття законів і постанов є виключною компетенцією та прерогативою Верховної ради України», – сказав Кравчук.

При цьому обговорення робочих пропозицій до проєктів документів про місцеві вибори в ОРДЛО продовжать обговорюватися в рамках політичної групи ТКГ.

«Українська делегація поважає «нормандський формат» і Мінські домовленості і готова до конструктивної та послідовній роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру», – додав Кравчук.