Колишній канцлер Німеччини колишній голова ради директорів “Роснефти” Герхард Шредер, який товаришує з Путіним, заявив, що президент РФ нібито хоче переговорів і дипломатичного вирішення війни в Україні.
Німецький політик, який перебуває в дружніх стосунках з главою Кремля, розповів, що їздив до Москви і зустрічався там з лідером РФ.
“Хороша новина полягає в тому, що Кремль хоче рішення шляхом переговорів”, – сказав Шредер в інтерв’ю тижневику Stern.
“Перший успіх – це угода щодо зерна, можливо, її можна поступово розширити до припинення вогню”, – додав він.
Крім того, Шредер озвучив низку неоднозначних заяв. Зокрема, він назвав війну “помилкою російського уряду”.
“Якщо дивитися на проблеми, які дійсно актуальні, то їх можна вирішити. Наприклад, “абсурдно”, що Україна повинна відвоювати Крим військовим шляхом. З приводу членства в НАТО навіть президент України Володимир Зеленський сказав, що “є альтернатива, така як збройний нейтралітет України, без членства в НАТО, як у Австрії”, – додав ексканцлер Німеччини
Шредер також запропонував зробити Донбас чимось схожим на швейцарський кантон.
“У Росії існують реальні побоювання, які підживлюються історією. І, на жаль, вони виправдані”, – резюмував німецький політик у дусі російської пропаганди.
Герхард Шредер також заявив, що в Росії проти вступу України до НАТО, але не проти того, щоб був нейтралітет, як у Австрії.
Шредер заявив, що “Кремль хоче знайти рішення шляхом переговорів”.
Він додав, що Росія і Україна можуть знайти рішення щодо Криму в наступному поколінні, а альтернативою членству в НАТО для України може стати військовий нейтралітет, як в Австрії. Що стосується Донбасу, то за його словами,”потрібно знайти рішення, засноване на швейцарській кантональній моделі”.
Умовне перемир’я з Росією, щоб отримати паузу для відновлення економіки та військ, можливе. Такі перемовини можливі і вони можуть завершитись підписанням якогось паперу, який не буде міжнародно-правовим актом.
Про це в інтерв’ю для РБК-Україна розповів член комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.
Він підкреслив, що українським суспільством буде сприйнята лише така угода, яка зафіксує повернення окупованих територій.
“Хоча би станом на 23 лютого, але треба бути реалістами: в осяжній перспективі це зробити неможливо. Ми можемо відвоювати території, можемо відвоювати достатньо багато, але не все точно. І точно не йдеться поки що про деокупацію Криму, на сьогодні це нереалістично. Чи можливі взагалі такі домовленості? Теоретично так. Коли вони можуть з’явитися, що може і має бути під них бути підґрунтям? Якщо справді якась зі сторін перехопить ініціативу. І тут питання не тільки у військовій справі”, – розповів нардеп
“Ніхто, крім президента достеменно не знає, не просто скільки у нас знищено електростанцій, нафтобаз, залізниць, автодоріг тощо, а і як швидко ми зможемо це відновити. Не просто скільки у нас залишилось пального, а скільки ми зможемо отримати і за якою ціною. Скільки у нас грошей і яка у нас буде інфляція і скільки нам можуть грошей дати. І може бути ситуація, коли переважатимуть не стільки військові речі, а суто економічні, коли буде зрозуміло, що треба отримати якусь паузу, передишку, напевно, це буде важко сприйнято, але з точки зору голови держави логічно – піти на фіксацію того, що відбувається в даний момент. Підкреслюю – жодним чином, і я впевнений, що президент Зеленський на таке ніколи в житті не піде – не давати згоду на клаптик української землі. Але якесь умовне перемир’я, щоб отримати паузу – воно можливе”, – додав Рахманін.
“А таке хоч і малоймовірно, але можливо, – вони теж можуть піти на якісь поступки нам і зажадати якогось перемир’я. Тобто за умов, якщо одна зі сторін перехопить ініціативу, і не буде достатнього ресурсу, щоб розвивати цей успіх – тоді передишка можлива, і вона може завершитись підписанням якогось паперу, який не буде міжнародно-правовим актом, це буде політична домовленість, політично зобов’язальна для сторін, які не факт, що будуть цих зобов’язань довго дотримуватись”, – підсумував нардеп.