У Генеральному штабі ЗСУ припускають, що після проведених псевдорефрендумів на окупованих територіях та мобілізації в РФ може відбутися ескалація на фронті.
За даними Генштабу, Росія може активізуватися на полі бою, а також бити по критичній інфраструктурі.
Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексія Громова під час брифінгу.
“Після проведення псевдореферендумів та нарощування ворогом своїх сил не виключається ескалація ситуації. Це буде характеризуватися завданням ударів противника по критичній інфраструктурі з одночасною спробою активізації бойових дій з метою захоплення всієї території Донецької, Запорізької та Херсонської областей України”, – зазначив Громов.
Додамо, що попри так звані “референдуми”, які відбулися в окупованих регіонах України, українська армія продовжить контрнаступ.
Як пояснив Подоляк, проведення фіктивних референдумів нічого не змінює по суті, оскільки Росія вже окупувала ті території, а Україна розпочала їхнє звільнення.
Про це радник керівника ОП сказав ВВС.
Окрім цього, Подоляк знову закликав західних партнерів запровадити жорсткіші санкції проти Росії, включно із повним відключенням Росії від системи банківських платежів SWIFT, та активізувати постачання зброї Україні.
Він також повідомив, що наступним кроком України буде активізація переговорів із міжнародними партнерами щодо постачання певних видів озброєння. Зокрема, йдеться про те, яке здатне завдавати ударів по складах російського озброєння в Криму.
Варто зазначити, що використання тактичної ядерної зброї призведе до знищення самої Росії.
Росія, у разі, якщо використає проти України тактичну ядерну зброю, може сама себе знищити. Крім того, РФ тим сами руйнує фундаментальні основи ядерної безпеки у всьому світі.
Про це в інтерв’ю ТСН повідомив військовий експерт Олександр Коваленко.
За його словами, тактична ядерна зброя відрізняється від іншої – потужністю бойової частини ракети. Вона може бути від однієї до двух кілотонн. У той час як стратегічна ядерна зброя може містити десятки мегатонн заряду.
“Хоча якщо ми говоримо саме про використання, то що тактична, що стратегічна зброя підпадають під одну позицію: і одне і інше – ядерна зброя. Її використання фактично змінює фундаментальні основи щодо ядерної безпеки у світі. Є ядерний клуб цивілізованих країн, в якому є країна, яка не зовсім цивілізована, і є країна, яка зовсім не цивілізована – це Північна Корея. Хоча якби там не було, але Північна Корея поводить себе більш стримано, чим РФ”, – розповів Олександр Коваленко.
Якщо будь яка з цих країн, каже експерт, використовує ядерну зброю не під час війни, а навіть під час навчань – вона повинна повідомляти про це всі інші країни. Якщо ж вона цього не робить – вона руйнує фундаментальні основи безпеки.
“Якщо РФ використає тактичну ядерну зброю, вона одразу може проти себе налаштувати велику кількість країн. Навіть ті, які нібито є друзями. Тобто це самогубство самої Росії”, – додав військовий експерт.
Використати ядерні ракети можна:
- З авіації.
- З сухопутних установок. Наприклад, “Іскандери”, які можуть містити ядерний боєзаряд.
- З кораблів – морські міни теж можуть містити ядерний заряд.
Відстань дії:
“Фактично немає якихось меж. Тактична ракетна зброя може використовуватися навіть на відстані понад 500 кілометрів. Також вона може розміщуватися на іншому ракетному озброєння: ті ж самі ракети Х-101, Х-55. Наразі невідомо, скільки у Росії придатного ядерного озброєння. Ті умови, в яких це все зберігалося багато років, м’яко кажучи, незадовільні”, – наголосив Олександр Коваленко.