Дмитро Кулеба та Ентоні Блінкен провели телефонну розмову. Під час неї вони обговорили підготовку нашої держави до контрнаступу, якого так сильно бояться російські загарбники.

У розмові державний секретар США Ентоні Блінкен наголосив на важливості весняного контрнаступу. За його словами, від успіху нашої держави залежить мир і безпека в Європі.

Прессекретар Держдепу США Ведант Патель зазначив, що Блінкен із Кулебою обговорили процес підготовки до весняного контрнаступу. Зокрема, мовилося про обіцянки союзників і партнерів, які стосувалися надання безпекової допомоги.

«Блінкен підкреслив, що успіх України є життєво важливим для миру і безпеки в Європі, і підтвердив готовність Сполучених Штатів підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», – зазначають у пресслужбі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що Ентоні Блінкен не лише підтвердив залізну підтримку США. Він також рішуче відкинув будь-які спроби поставити під сумнів здатність нашої держави здобути перемогу на полі бою.

«США залишаються надійним партнером України, який націлений на просування нашої перемоги та забезпечення справедливого миру», – підкреслив міністр.

Зауважимо, що у Пентагоні вже озвучили свій прогноз щодо успішності контрнаступу ЗСУ. Своїми думками з цього приводу поділився глава Пентагону Ллойд Остін.

За словами Ллойда Остіна, у ЗСУ є все необхідне для успішного контрнаступу. Він також зауважив, що наша держава має план. Також глава Пентагону підкреслив, що деталі відомі лише президентові Володимиру Зеленському та іншим представникам керівництва України.

Він також додав, що США навчили, а також підготували величезну кількість особового складу. Нам також надали велику кількість платформ. Тож він припустив, що наше військо достатньо готове до продовження наступальних дій і операцій.

Варто зазначити, масштабний контрнаступ українських сил може розпочатися вже влітку. Найбільший тиск щодо початку операції відбувається зсередини суспільства.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Вашингтона. Іноземні ЗМІ пишуть, що цей візит відбувається напередодні переломного моменту у війні.

Прем’єр зазначив, що офіційний Київ не відчуває тиску з боку партнерів, коли краще почати активні операції.

«Ми неодноразово доводили, що можемо це зробити. Від наших міжнародних партнерів ми просимо більше військового потенціалу», – сказав Шмигаль.

Він пояснив, що має на увазі танки, боєприпаси, літаки, бронетехніку.

Шмигаль підтвердив, що в Україні дійсно відчувають втрати в економіці, а також – людські втрати. Проте це не означає, що в нас не залишилося мужності чи натхнення.

Нагадаємо, у ЦРУ наголосили на важливості контрнаступу і заявили, що “на карту поставлено дуже багато”.

Про це повідомив директор ЦРУ Вільям Бернс. За його словами, російський диктатор Владімір Путін несерйозно ставиться до переговорів стосовно війни в Україні.

За словами директора ЦРУ, прогрес України на полі бою зможе сформувати “перспективи дипломатії”. Стосовно Путіна він сказав, що диктатор замість того, щоб відступити, “подвоїв свої зусилля”.

«Путін глибоко помилявся у своїх припущеннях про Україну до війни. Справжні країни дають відсіч», – зазначив Бернс.

Окрім цього, він підкреслив важливість подальшої підтримки США України, зокрема за допомогою обміну розвідувальними даними.

Зверніть увагу! На початку квітня стався “витік даних” про плани США і НАТО з розбудови української армії перед запланованим контрнаступом ЗСУ. Українська розвідка вже заявила, що частина з цих документів – неправдива, інша частина – з відкритих джерел.