Поблизу Кремінної ворог стягує війська та техніку. Окупанти готові будь-якою ціною утримувати місто, бо воно має важливе логістичне значення для російської армії.
Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Він наголосив, що місто для росіян є стратегічно важливим.
З’явилася інформація від очільника Луганської ОВА Сергія Гайдая, що російські окупаційні війська “просідають” у напрямку Кремінної Луганської області, тому стягують туди більше сил. Туди звозять і “вагнерівців”, і “свіжомобілізованих”.
Кремінна принципово важлива
За словами Черника, для росіян цей напрямок є критичним, бо там прокладена важлива автомобільна траса Р-66, яка є дуже серйозною логістичною ниткою для забезпечення усього східного плацдарму.
Водночас це є воротами на Старобільськ. Якщо вже така операція складеться, то ми обов’язково законстатуємо каскадне обвалення східного плацдарму. А це вже наближення того, про що ми мріємо – вихід на адміністративний кордон Луганщини, – підкреслив Черник.
Бої неподалік Бахмута Чернику нагадують битву під Верденом 1916 року, коли німці і французи взаємно себе там виснажували. Тоді битва вийшла із нульовою сумою, але відбувся критичний момент саме для німців – вони виснажилися стратегічно, підірвали свої головні обороноздатні потужності.
Мені видається, що те ж саме станеться і з російським східним угрупуванням під Бахмутом,
– додав військовий експерт.
Росіяни не можуть відступити
Не можуть росіяни відступити з низки міркувань, переконаний Черник. Окупанти мають твердий наказ стояти, бо це вже питання принципу персонально для Владіміра Путіна та Сєргея Суровікіна.
Нині до Дебальцівського залізничного вузла відстань 42 кілометри, і він перебуває під українським вогневим контролем. Якщо ми втрачаємо цей вогневий контроль, російське забезпечення зростає кратно, зауважив спікер. Himars працюють на 74 кілометри. Росіяни будуть робити все, щоб відсунути ці наші рубежі.
Із 1 серпня 2022 року до 5 грудня 2023 року просування на 14 кілометрів для “другої армії світу” більш ніж скромні показники, переконаний військовий.
Раніше повідомлялось, про те що деякі військові експерти припускають, що росіяни могли змістити свою увагу з Бахмута на Соледар. Там окупанти можуть спробувати “перевірити” українську оборону на міцність.
У командуванні української армії бачать ознаки того, що Росія переміщує військові потужності на лінії фронту, де, зокрема, розташований Бахмут. Як зазначають аналітики, посилаючись на офіцерів, невдачі загарбників змусили їх “пом’якшити” наступ на населений пункт і почати перекидати сили на іншу ділянку фронту. Пише Зе Вол Стріт Джорнал.
Власне, не варто сподіватися на те, що окупанти повністю відмовилися від захоплення Бахмута. Однак, очевидно, через стільки місяців невдалих атак їм потрібно переоцінити ситуацію та змінити тактику ведення бойових дій, аби досягнути хоч якогось результату.
Росія може спробувати “перевірити” українську оборону навколо Соледара та здобути там перемогу,– пишуть у The Wall Street Journal, посилаючись на українських військових.
Останній тиждень загарбники почали з артилерії та іншого виду озброєння активніше обстрілювати Соледар та прилеглі території. У Збройних Силах констатували, що окупантам потрібна хоч якась “перемога”.
Вони міняють позиції на Соледар. Їм потрібна одна маленька перемога, тому що вони не можуть взяти Бахмут,
– цитують WSJ речника 46-ї десантно-штурмової дивізії Валерія Юріка.
Водночас варто згадати британську розвідку, яка заявила, що Росія навряд чи досягне прориву найближчим часом на Донеччині. Окупанти намагаються знайти слабкі місця нашої оборони, тому й перенаправляють свої сили. Проте не варто думати, що їм вийде перемогти ЗСУ.