російські загарбники зараз справді проходять тренування, та водночас ані кількість особового складу, ані технічне забезпечення не свідчать про можливість нападу з Білорусі.
Водночас така ситуація може різко змінитися за досить короткий термін.
Про це в одному з інтерв’ю розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. За його словами, “друга армія світу” хоч і ознаменує себе як танкове військо, але танки в неї повноцінно непрацездатні.
Олександр Коваленко пояснив, що наразі до Білорусі направили максимум 1,5 тисячі особового складу. Зокрема, це орієнтовно дві батальйонні тактичні групи.
Зараз це невелика кількість, але сьогодні дві батальйонні тактичні групи, завтра дві, післязавтра ще дві,
– зауважив він.
За його словами, російські військові дійсно проходять тренування на території Білорусі. Насамперед нині там дислокуються підрозділи першої танкової армії. Вони навчаються стріляти із танкової та важко броньованої техніки.
До всього, військово-політичний оглядач пояснив, що саме ці підрозділи, особовий склад яких наразі сягає 12 тисяч, мають катастрофічну недокомплектацію.
“БТР, БМП, автомобільного транспорту критично не вистачало, артилерії, ствольної, реактивної, зенітно-ракетної техніки”, – додав Коваленко.
Він зауважив, що для наступу у росіян не готове ударне угруповання.
“Та кількість особового складу і техніки, яка там зосереджена, не є елементом, який був би достатньо серйозною загрозою для України на сьогодні”, – прокоментував військово-політичний оглядач.
Втім, Коваленко розповів, що це не означає, що завтра, через тиждень чи два тижні росіяни не почнуть формувати повноцінне угрупування: звозити техніку та особовий склад.
За його словами, Росія привертає увагу України, створюючи ілюзію передислокації техніки вздовж кордонів.
Ешелони ганяють туди сюди з однією тією ж технікою ніби там відбувається щось, що можна назвати підготовкою до наступу, – зауважив Коваленко.
Проте, з іншого боку в росіян майже штатна комплектація за танками.
“Вони мають 156 танків на сьогодні. Для 15 – 16 батальйоно-тактичних груп це майже 100 % комплектація”, – додав військово-політичний оглядач.
Втім, на думку Коваленка, усі ці танки повноцінно непрацездатні. Тому що їх знімали зі збереження й одразу відправляли до Білорусі без надання будь-якого технічного обслуговування.
“Деяка частина танків не може навіть їхати, деяка частина не може стріляти – і так 50 на 50. Якість танків жахлива”, – підкреслив він.
Тож військово-політичний оглядач додав, що у Росії навіть відсутні ремонті бригади, які могли б обслуговувати танки.
Військовий експерт Олег Жданов також зазначив, що немає ознак формування ударного угруповання окупантів на кордонах України.
Та втім розповів про варіанти можливого наступу росіян на Україну.
“У нас в Харківській області є достатня кількість військ. Ми зараз інтенсивно займаємося обладнанням державного кордону у фортифікаційному плані, щоб він перетворився на неприступну лінію оборони, глибоку ешелоновану лінію оборони. Це перший момент. Другий момент – на території Бєлгородської області не видно формування необхідного угруповання для повторного вторгнення в напрямку Харкова”, – зазначив експерт.
За його словами, ймовірність вторгнення є завжди, і він розповів можливі варіанти нового нападу.
“Перший варіант – це з Білорусі знову на Київ і одночасні удари з Донецька, допустимо, на Дніпро. Другий варіант – це Харків і від Харкова на Запоріжжя. Це спроба відсікти наші війська, відрізати шматок південного сходу”, – вказав Жданов.
Крім того, він вказав, що найбільш можливий варіант розвитку подій – прорив у Донецькій області.
“Третій варіант – це просто посилити Донецький напрямок, спробувати там прорвати фронт, щоб вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. На сьогоднішні, судячи з темпів, які демонструє Російська Федерація, можна сказати, що, швидше за все, вони можуть застосувати саме цей варіант, тому що навряд чи у них вистачить техніки, озброєння, щоб створити хорошу ударне угруповання в Білорусі або в Бєлгородській області”, – підсумував експерт.