Вступ України в НАТО – це один із головних елементів міцної архітектури міжнародної безпеки, вважає міністр оборони України Олексій Резніков. 

 
Про це він заявив під час зустрічі з головою комітету Євросоюзу з питань безпекової й оборонної політики Дельфіною Пронк 30 березня у Києві, інформує сайт Міноборони. 
 
Резніков підкреслив, що Україна очікує на саміт НАТО, який улітку відбудеться у Вільнюсі. За словами міністра, саміт має засвідчити, що Українська держава є “не лише надійним партнером Альянсу, а й країною, яка добре вивчила російського агресора і вміє воювати проти нього”. 
 
“Головною загрозою для НАТО є Росія. І лише Україна на практиці знає, як боротися з ворогом усього цивілізованого світу. Тож набуття нашою державою членства у Північноатлантичному альянсі та Євросоюзі є одним із ключових елементів міцної системи міжнародної безпекової архітектури”, – додав глава Міноборони. 

 
Водночас варто зазначити, що самі країни НАТО надають безпрецедентну допомогу Україні у боротьбі з російською агресією, хоча Альянс не є воюючою стороною і прагне запобігти ескалації бойових дій. Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав заступник помічника генерального секретаря НАТО Хав’єр Коломіна, який перебував з офіційним візитом у Києві. 

«НАТО не є воюючою стороною і рішуче налаштоване на запобігання будь-якій ескалації», – заявив Коломіна. 

Він додав, що метою НАТО є «захист безпеки всіх членів Альянсу від будь-якої зовнішньої загрози та забезпечення стабільності в євроатлантичному регіоні». 

У відповідь на неспровоковану агресивну війну росії проти України НАТО активувало оборонні плани та «значно посилило» військову присутність у східній частині Альянсу, аби продемонструвати «непохитну прихильність захищати територію кожного члена НАТО та не допустити невиважених рішень з боку росії у цьому відношенні», підкреслив посадовець. 

«Водночас члени НАТО надають безпрецедентну допомогу, щоб забезпечити Україну засобами для захисту від російської агресії та повернення своїх територій», – сказав заступник помічника генсека НАТО, додавши, що ці кроки базуються на політиці НАТО з довгострокової підтримки України, особливо з 2014 року, що «допомогло українським Збройним силам стати набагато сильнішими, краще керованими та навченими, ніж будь-коли раніше». 

«Поряд із їхньою видатною хоробрістю, відданістю та навичками наша підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою», – підсумував Коломіна. 

Такод зазначимо, що підтримка НАТО не зупиняється. Так Німеччина разом із країнами Альянсу передадуть Україні 160 одиниць техніки. Йдеться про два батальйони з німецькими бойовими танками Leopard-2 і чотири батальйони з Leopard-1. 

Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Він уточнив, що окрім ФРН, передати танки української армії також збираються Польща, США та Великобританія. 

Міністр зазначив, що передати нашій країні більше такого озброєння навряд чи вийде через обмеженість ресурсів союзників. Також він додав, що Німеччина не може віддати все, бо є резерви, які не можна витрачати. 

Німецький міністр повідомив, що Польща спільно з союзниками відправить Києву два батальйони Leopard-2 – лише 60 танків. До кінця року до них додадуться 100 танків Leopard-1, якы складають чотири батальйони. 

Так, Пісторіус висловив думку, що в середньостроковій перспективі вдасться покрити потреби України. 

Тим часом, ЗМІ повідомили, що США готують для України новий пакет військової допомоги на $2,6 млрд, про який офіційно повідомлять у понеділок, 3 квітня. До нього можуть увійти радари спостереження за повітряним простором, протитанкові ракети та бензовози, різні типи боєприпасів, зокрема протитанкові. За словами джерел, над пакетом військової допомоги триває робота, тому його обсяг та сума можуть змінитися.