Західні ЗМІ озвучили інформацію щодо контрнаступу ЗСУ, що готується, відштовхуючись від секретних документів Пентагону, які були злиті в Мережу ще в лютому.
Журналісти The New York Times, детально проаналізувавши їх, повідомляють, що контрнаступ ЗСУ готувався на травень.
Спочатку планувалося звільняти південь країни, проте не виключено, що це прийом для армії Путіна, щоб приспати пильність.
ЗМІ пишуть, що Захід нібито надав достатньо зброї та військової техніки, щоб ЗСУ перейшли у контрнаступ. Нібито для цієї операції було створено 12 бойових бригад по 4 тисячі військовослужбовців у кожній. При цьому 9 бригад проходять навчання під керівництвом фахівців із Заходу.
З документів випливає, що у Пентагоні не дуже вірять у великий успіх від весняного контрнаступу ЗСУ. Водночас там не виключають, що українські захисники зможуть здивувати весь світ укотре. Не виключено, що українське військове командування може вдатися до різних хитрощів, щоб РФ не зрозуміла, на якому напрямку чекати головного удару.
Успіх контрнаступу також залежить від американської розвідки, НАТО та України. Американські чиновники заявляють, що під час проходження навчання у Німеччині українські військовослужбовці не лише навчалися експлуатувати нову військову техніку, а й проводити масштабні маневри.
Джерело також повідомляє, що вчення – це не реальна війна. ЗСУ доведеться зламувати не одну лінію оборони ворога. Також на полі бою головне – зв’язок.
Американці стурбовані тим фактом, що багато українських захисників скаржаться на проблеми з координацією підрозділів через поганий зв’язок. У ході контрнаступу ЗСУ можуть використовувати розвідувальні та ударні безпілотники, оскільки далекобійну зброю Захід не надав.
Також зазначимо, що українські військові зараз готуються до контрнаступу і намагаються “промацати”, де на лінії фронту є слабкі місця в обороні російської окупаційної армії. Чи вдаватимуться росіяни до “жестів доброї волі”, залежатиме не від характеристик окопів загарбників, а від того, хто у них сидить.
Таку думку висловив політичний і військовий експерт, колишній командир взводу батальйону “Айдар”, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в інтерв’ю Главреду. За його словами, напрямки, де можуть відбутися “жести доброї волі” окупантів, є завжди. Проте зараз важко прогнозувати, де саме вони можуть відбутися.
Дикий зазначає, що легкість деокупації певного населеного пункту не завжди залежить від кількості ліній оборони, які російські окупанти побудували навколо нього.
“Ми, наприклад, добре знаємо, де у них яка фортифікація. Добре знаємо, що біля Мелітополя 3 лінії оборони, а довкола самого міста у деяких місцях по 5. Але це ні про що не свідчить – буває одна така лінія оборони, яку ти ніколи не прорвеш, а буває так, що можна три пройти за один день. І це визначається не характеристиками окопів, а тим, хто в них сидить. Скільки там людей, якої якості, мотивації, наскільки вони навчені, скільки у них зброї та БК і, зрештою, як між ними налагоджена взаємодія та як ними командують. Ось це – усі ті фактори, які стають очевидними тільки тоді, коли ти йдеш в наступ”, – пояснив Дикий.
Він нагадав, що під час минулорічного наступу на Харківщині першочергове завдання українських військових було дуже скромним – відтіснити росіян від Харкова, щоб ствольна артилерія перестала діставати до районів міста. Натомість росіяни дали слабину і почали сипатися, а українське військове командування цим скористалося, і українські військові гнали окупантів аж до лінії Кремінна-Сватове.
“Тому тільки власне сам наступ покаже, наскільки вони зараз готові його відбивати та чіплятися за не свою окуповану землю зубами, кігтями та ногами, як ми за свою. Це неможливо спрогнозувати”, – зазначив Дикий.
Зараз відбувається підготовка до контрнаступу, зокрема, проводяться розвідки боєм. Таким чином українські військові будуть на різних ділянках промацувати реакцію окупантів на наступ, а також визначати слабкі місця російських загарбників.