Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна розкритикувала колишнього президента РФ Дмитра Медведєва за заклики вбити президента Володимира Зеленського.
Про це вона повідомила в інтерв’ю Radio France.
Чиновниця досить осудливо відреагувала на слова екс-президента країни-агресорки, який коментуючи нібито “атаку безпілотника” на Кремль, видав пропагандистську заяву про те, що в Росії “не залишилося жодних варіантів, крім фізичного усунення Зеленського”.
За її ж словами, вибухи над Кремлем вночі 3 травня є “дивною та таємничою” подією.
Вона підкреслила, що Медведєв вкотре “відзначився” обурливими висловлюваннями.
“Це словесна ескалація, яка варта жалю. Вкотре ця ескалація йде з Росії, в черговий раз він прагне безперечно залякати”, — сказала Колонна.
Дипломат заявила, що такими заявами Москва намагається знайти приводи, щоб виправдати свої дії.
Також на слова Медведєва відреагував радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк, назвавши екс-президента РФ “маленьким гопником” та процитував доречне до цієї нікчемної особи фінське прислів’я.
“На будь-яке загрозливе висловлювання типового російського суб’єкта “Медведєва”, особливо з приводу “фізичного знищення”, є блискуча фінська приказка:Порожня бочка голосніше дзвенить, – зазначив він.
Окрім цього Україна продовжує посилювати дипломатичні зв’язки по усьому світу. Зокрема нещодавно у МЗС заявили, що візит президента Володимира Зеленського до Фінляндії, який відбувся 3 травня, є надзвичайно важливим.
“Цей візит є надзвичайно важливим, оскільки він має дві складові. Перша – це двостороння складова. Тобто відбувся візит і переговори з керівництвом Фінляндії, країни, яка нам надає досить значну військову допомогу. І другий аспект цього візиту – це участь у саміті Північних країн, п’яти країн. Фінляндія, Швеція, Данія, Норвегія і Ісландія – це країни, де є надзвичайно потужна підтримка України”, – зазначив в ефірі одного з українських ЗМІ заступник глави українського МЗС Євген Перебийніс
За словами українського дипломата, за результатами саміту була оприлюднена заява, в якій йдеться, зокрема, про подальшу військову підтримку України.
Перебийніс додав, що конкретні домовленості про надання озброєння не оприлюднювалися.
“Але, повірте, там є досить серйозні домовленості, які значно посилять українську безпеку”, – додав він.
Окрім цього ця скандинавська співдружність для України важлива не тільки у безпековому плані, а й ще у технологічному, можливо, політичному.
“Скандинавські або Північні, як їх ще називають, країни мають досить тісний зв’язок між собою у багатьох сферах. Так склалося історично і географічно, що вони дуже тісно співпрацюють між собою, вони координують між собою багато аспектів: і політики, і економіки… І, звісно, безпекові аспекти також дуже тісно координуються між цими країнами. І я вже сказав, що військово-технічний комплекс практично всіх цих країн досить розвинутий. Ми знаємо, наприклад, про можливості Швеції, Норвегії і Данії, і навіть Фінляндії. Ісландія має менші можливості у військовому плані. Але вона також, до речі, нам допомагає, в тому числі фінансово і гуманітарною допомогою. Тому взаємодія з цими країнами у безпековому і у військовому плані є надзвичайно важливою. Тому що більшість з них – це, наприклад, морські держави, які мають засоби протикорабельні досить ефективні, які для нас є надзвичайно корисними”, – додав Перебийніс.
Він також підкреслив, що зараз важко знайти країну, яка не приділяє увагу боротьбі України проти російської агресії. Звісно, що і Північні, і Скандинавські країни також цьому приділяють увагу, оскільки вони прекрасно розуміють, що сьогодні в Україні вирішується доля не тільки нашої держави, сьогодні вирішується доля і ЄС, і НАТО, і всієї світової цивілізації. Тому дуже важливо, що суспільства цих країн це усвідомлюють і підтримують нас.
Усі ці країни пообіцяли фінансову та збройну підтримку Україні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Данія, Фінляндія, Норвегія та Швеція також приєдналися до міжнародних зусиль щодо постачання Україні більш важкого озброєння, передавши кілька своїх танків Leopard 2 або запропонувавши фінансову підтримку для їхнього придбання.