Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував заяви Кремля про події у Бєлгородській області. Він заявив, що чим раніше російські окупанти залишать території України, тим меншою буде для них катастрофа.
Відповідний допис Подоляк розмістив у своєму Twitter.
Він зазначив, що офіційний Кремль (устами спікера кремлівського диктатора Дмитра Пєскова) на п’ятнадцятий місяць повномасштабної війни нарешті сформулював мету “спеціальної військової операції”. Вона полягає в тому, щоб нібито не допустити падіння Бєлгородської області.
“Дуже рефлективно та недалекоглядно. Пропоную мислити на один крок уперед і починати нову інформаційну кампанію “російської перемоги”: “Досягнуто. Разом та назавжди. Калуга, Тула, Рязань – це Росія”. Якщо серйозно, то саме час російському режиму замислитися над обʼєктивністю: що раніше залишите всі території України, то менш грандіозною катастрофою в Росії все закінчиться у фіналі…” – наголосив Подоляк.
Варто зазначити, що сьогодні Пєсков заявив, що події у Бєлгородській області викликають “велике занепокоєння”. За його словами, “спецоперація продовжується, щоб не допускати такого надалі”.
В той же час РДК та Легіон “Свобода Росії” також продовжують військову операцію на території Білгородської області Росії. Через це росіяни вимушені перекинути туди частину підрозділів з України.
І це буде великою проблемою для росіян, адже їм не вистачає військових, щоб покрити окуповану територію. Про це одному з українських ЗМІ розповів військовий експерт Павло Нарожний.
Він вважає, що Росія буде змушена перекинути на свою територію підрозділи чи з Донецького, чи з південного напрямку на фронті. За різними оцінками, загальна чисельність підрозділів окупантів оцінюють у 250 – 300 тисяч осіб.
“Якщо взяти до уваги фронт довжиною у 1200 кілометрів і той факт, що не всі з 300 тисяч воюють, а лише 50 – максимум 100, то така кількість виглядає, як тоненька лінія солдат розтягнута на величезну відстань. Взяти підготовлених бійців, щоб перекинути у Бєлгородську область, немає звідки”, – зауважив військовий експерт.
До того ж у прикордонній зоні є ще Брянська область, яку також треба звільняти від путінського режиму. Таким чином, фронт з 1200 кілометрів може легко перетворитись на фронт протяжністю 2500 тисячі кілометрів і це буде великою проблемою для Росії.
Ми побачили, що в Бєлгородській області невеличкий підрозділ, чисельністю в батальйон, зайшов немов кинджал в масло і спровокували велику паніку у Бєлгороді,
– наголосив Нарожний.
В свою чергу військовий експерт Петро Черник вважає, що дії легіону “Свобода Росії” та Російського добровольчого корпусу на території Бєлгородської області – політичний ляпас ФСБ, оскільки за російський держкордон відповідає ця служба, а потім уже військові.
“Путін же запевняв підконтрольне населення, що війна точно не перекинеться на територію РФ, а тепер виявилося, що бойові дії вже вкотре ведуться на російській території, але самими росіянами проти режиму Путіна”, – зазначив він.
При цьому експерт вважає, що не потрібно перебільшувати військовий потенціал добровольчих корпусів. На думку Черника, російське населення залишається отруєним кремлівською пропагандою і знадобиться багато років, щоб змінити їхній менталітет.
“Найосновніший висновок, який ми можемо зробити з усієї цієї ситуації – простий: можна і потрібно діяти на російській території і ніяких апокаліптичних наслідків це не матиме. Кордон у росіян “дірявий”, а сил, засобів і ресурсів у них явно не стільки, як вони розповідають”, – резюмував експерт.