В якості поступки Москві та збереження “зернової угоди” Європейський Союз розглядає пропозицію про створення дочірньої компанії підсанкційного “Россельхозбанку” для відновлення його зв’язку з глобальною фінансовою мережею.
Про це повідомила в понеділок газета Financial Times.
Минулого тижня Росія заявила, що не бачить причин продовжувати “зернову угоду” після 17 липня, звинувативши Захід в “обурливих” діях щодо угоди.
На переговорах за посередництва ООН Москва запропонувала план, який дозволить дочці “Россельхозбанку” здійснювати платежі, пов’язані з експортом зерна, пише видання, посилаючись на джерела.
Новому банківському підрозділу буде дозволено використовувати глобальну фінансову систему SWIFT, яка була закрита для найбільших російських банків після вторгнення в Україну в минулому році.
Окрім відновлення доступу до SWIFT, Росія також прагне відновити постачання сільськогосподарської техніки та запчастин до неї, а також зняти обмеження на страхування та перестрахування.
Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін звинуватив країни Заходу у невиконанні російських вимог у межах Чорноморської зернової ініціативи й заявив, що Москва обмірковує вихід із неї.
Додамо, з 26 червня Росія повністю зупинила реєстрацію нового флоту, що свідчить про наміри зірвати постачання продовольства на світові ринки.
29 суден, які мають експортувати 1,4 мільйона тонн продовольства переважно для 5 країн Азії та Африки, зокрема Китаю, Єгипту, Бангладешу, Туреччини, заблоковані Росією в територіальних водах Туреччини.
У Мінінфраструктури наголосили, що якщо не відновити реєстрацію суден, то “зернова угода” буде повністю зупинена.
За 11 місяців 45 країн отримали 32,5 мільйона тонн продовольства. Ще додаткові 25 мільйонів тонн світ не отримав через саботаж Росії. Але і при цих показниках, за даними ООН, вдалось знизити світові ціни на продовольство на 22%. Це є прямим свідченням, що “зернова угода” потрібна світу.