Наявність великої кількості мінних полів на півдні України змусили ЗСУ перейти до тактики дрібних підрозділів.
Західна преса пише, що спроба прорвати щільну оборону ворожої армії на півдні України за допомогою великих механізованих підрозділів ЗСУ поки що не дає результатів, саме тому в Києві було ухвалено рішення перейти до вже перевіреної на початку війни тактики – використання під час наступу дрібних бойових груп.
Один із таких підрозділів ЗСУ “Скала” зараз діє в районі села Работине, повідомляє The Wall Street Journal.
Сам підрозділ налічує всього 170 бійців. У Києві військове керівництво дійшло висновку, що для ефективного просування української армії вперед необхідні мобільні штурмові групи і хороша розвідка.
Останнім часом у районі Работиного розвідувальні безпілотники ЗСУ літають не тільки вдень, а й уночі. Минулого тижня бійці зі “Скелі” зуміли вибити ворога з позицій, оснащених кулеметними гніздами в бетонних бункерах.
Крім того, існує вірогідність “жесту доброї волі” з боку окупантів на Херсонському напрямку.
Таку думку висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
“Херсонська область, у першу чергу, досить логістично вразлива. Якщо говорити про системний характер роботи Збройних сил України в моменті погіршення логістики і про удари не лише по мостах, але й по сухопутних коридорах, тоді питання про проведення ротації, підвезення БК і паливно-мастильних матеріалів стає все проблемнішим. А без цього утримання військового контингенту втрачає будь-який сенс”, – каже експерт.
Водночас самі окупанти, за словами Снєгирьова, змушені визнати той факт, що наразі на території тимчасово окупованих районів Херсонської та Запорізької областей є певні проблеми з постачанням боєкомплекту, так званий снарядний голод.
“Річ не в тім, що немає чим стріляти – не можуть підвезти. І головне: росіяни визнають той факт, що є проблеми з проведенням ротації особового складу. А це – деморалізація особового складу окупаційних військ”, – підсумував військовий експерт.
Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.
Також, протягом минулої доби ворог завдав 5 ракетних та 61 авіаційних ударів, здійснив 70 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
Протягом доби відбулось 34 бойових зіткнень.
На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін.
На Куп’янському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Надії та південніше Новоселівського Луганської області.
На Бахмутському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Богданівки Донецької області.
На Авдіївському напрямку під щільним вогнем авіації та артилерії противника, наші захисники продовжують стримувати наступ російських військ в районі Авдіївки Донецької області.
На Мар’їнському напрямку, сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі міста Мар’їнка Донецької області.
На Шахтарському напрямку ворог здійснив безуспішні спроби відновити втрачене положення в районі Старомайорського Донецької області. В районі зазначеного населеного пункту завдав авіаційного удару.
На Запорізькому напрямку ворог завдав авіаційного удару в районі Малої Токмачки Запорізької області.
На Херсонському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі Козацького Херсонської області.
Авіація сил оборони протягом минулої доби завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 – по зенітно-ракетному комплексу противника.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили 4 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 станції радіоелектронної боротьби та вузол зв’язку противника.