Британський генерал, колишній командувач Об’єднаних сил Великої Британії Річард Берронс назвав три шляхи завершення війни між Росією та Україною.

Про це пише ВВС.

Перший варіант, як вважає британський генерал, – це відмова України від подальшої боротьби. Причиною може бути зневіра в те, що окупантів можна вибити з усієї захопленої території або це коштуватиме занадто багато сил, крові і грошей.

«На мій погляд, це було би просто жахливим рішенням, і я не вірю, що Україна на це піде», – вважає Берронс.

Іншим шляхом Берронс називає зупинення бойових дій просто зараз. Оголосити не перемир’я, а саме тимчасове припинення вогню. При цьому визнавши, що немає військового способу для рішучої перемоги на полі бою.

«Тобто це не визнання поразки чи втрати, а прийняття статусу-кво і призупинення збройного конфлікту. На жаль, обидві сторони скористаються паузою, щоб зібратися із силами і переозброїтися, а війна відновиться в майбутньому зі ще більшими смертями і руйнуваннями, тоді як усі інші з нас житимуть в умовах невизначеності», – пояснює британський генерал.

Відставний офіцер вважає, що третій варіант полягає в низці кроків, головний із яких — зняти з України тиск чітких графіків. Тобто не вимагати від неї досягти швидкого результату на полі бою, в конкретний часовий період.

«Ціна спроб перемогти, коли для цього немає сил, – у тому, що Україна може втратити те, що здобула, виснажуючи свої сили спробами штурму сильної російської оборони», – каже Берронс.

На думку військового, третій шлях полягає в тому, аби «зупинитися і замислитися». Тобто ЗСУ мають підтримувати постійний тиск на окупантів на лінії фронту, продовжувати поволі виснажувати їх сили, навіть протягом зими.

В той час необхідно буде розбудовувати військову міць України із західною підтримкою, для того, аби  вона здобула перемогу на полі бою наступного року або через рік.

Виклики третього сценарію можуть бути такими:

  • Це довга і важка війна для українського народу;
  • Також необхідність тривалої підтримки Заходу.

На думку Річарда Берронс зараз настав «етап вибору»: чи буде Захід і далі підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

Берронс прогнозує, що війна в Україні не завершиться найближчим часом.

«Наразі єдине, що зрозуміло – те, що ця війна ще далека від завершення. Обидві сторони налаштовані воювати далі, а Захід зобов’язався підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», – підсумував він.

Варто розуміти, що саме масштабні заміновані росіянами поля в Україні значно заважають просуванню українських сил, через це Київ звертається до західних партнерів із проханням надати обладнання для розмінування. Про це розповіла міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час пресконференції із естонським колегою у Берліні.

Бербок зазначила, що Німеччина та її партнери зараз обговорюють, як задовольнити цей запит: «Мінне поле настільки велике, і цифри показують, що воно приблизно за розміром із Західну Німеччину. Тож постає питання, як пройти через цей мінний пояс, коли він настільки сильно замінований, що неможливо просто розмінувати, тому що йде постійний вогонь».

Міністерка розповіла, що британці вже доставили Україні певне обладнання для розмінування, і Німеччина наразі також обговорює, як вона може задовольнити цей запит у співпраці з іншими партнерами.

Бербок додала, що Україна має право на самозахист: «Росія напала на Україну. Саме тому Україна має закріплене Статутом ООН право захищати свою країну та свій народ. Росія порушує заборону Статуту ООН на застосування сили. Росія безперервно бомбить цивільні цілі в Україні: зернові склади, лікарні, церкви.»

Міністерка зазначила, що Україна захищається в рамках міжнародного права.