Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Андрій Черняк, висловив свою думку щодо посилення заходів, спрямованих на послаблення впливу терористичної Росії та звільнення тимчасово окупованого Криму.

За його його словами, атмосфера серед російських окупантів на території українського півострова стає дедалі гнітючішою, особливо після операції Сил безпеки та оборони України  «Крабова пастка» у Севастополі, коли був нанесений ракетний удар по штабу чорноморського флоту росії.

«Крабова пастка» забезпечила серйозний улов. Можна констатувати, що після атаки на штаб чорноморського флоту рф дуже активно рухались автомобілі швидкої, пожежні та катафалки. Тож ситуація для окупантів тривожна, і вона такою залишатиметься для росіян повсюди в Криму, куди б вони не ховали залишки своїх кораблів, штабів чи будь-яких інших об’єктів окупаційної присутності», ― зазначив представник ГУР МО України.

Андрій Черняк додав, що українська розвідка бачить усі переміщення російських загарбників на території Криму, а Збройні сили України використовують ці розвіддані.

«Єдиний безпечний варіант для росіян у Криму ― перебазуватись геть з українського півострова разом з усім своїм іржавим мотлохом», ― сказав Андрій Черняк.

Також представник Воєнної розвідки України пояснив значення  регулярної  «бавовни» на росії.

«Можна побачити певну закономірність: горять об’єкти російського ВПК, зокрема ― підприємства ракетної промисловості, вибухають стратегічні бомбардувальники, винищувачі та транспортники на аеродромах, палають їхні нафтобази та інші військові об’єкти, як-от будівлі фсб чи військові містечка з розміщеною там технікою та особовим складом», ― сказав Андрій Черняк, нагадавши про існування списку пріоритетних військових об’єктів на території держави-агресора, які підлягають ураженню. Пункт за пунктом у цьому списку з’являються позначки, які свідчать про ефективне ураження або необхідність нанесення повторних, більш бадьорих ударів», ― додав Андрій Черняк.

Серед іншого, представник ГУР МО України відповів, що кодові назви для спецоперацій української розвідки, як правило, дають офіцери-виконавці. 

«Кожна така назва має за мету підкреслити значення та символізм операції. Наприклад, спецоперація ГУР МО України на території  Криму 24 серпня цього року отримала назву «Пробудження сили». Вперше за 10 років російського поневолення Криму розвідники-спецпризначенці встановили прапор України, нагадавши усім нашим громадянам в окупації, що свобода і світло мечів українських джедаїв близько, тож настав час активізації руху опору на території півострова, настав час пробудження сили», ― сказав Андрій Черняк.

Нагадаємо, колишній командир роти батальйону «Айдар», військовий аналітик Євген Дикий розповів, що удар по ЧФ РФ — це історична операція.

«Отакі окремі удари, як по штабу Чорноморського флоту, можуть видаватися – от суперкрута операція. А це частина взагалі цілого каскаду операцій, дуже продуманих, дуже послідовних. І починати треба з «вишок Бойка». Якщо пригадуєте оцей абсолютно такий голлівудський, кінематографічний рейд спецназу ГУР. Крім краси, там же була абсолютно практична мета. Там було демонтовано російську РЛС останнього покоління. Її не знищили, її акуратно зняли і привезли, і її тепер вивчають вже і наші фахівці, і фахівці наших союзників. Тобто в російських РЛС тепер секретів нема, але ключове інше. От її звідти демонтували – і відкрився цілий сектор моря, яке не проглядається. Одразу до цього сектора зайшла інша група так само спецназу ГУР, висадилися на мисі Тарханкут і «грохнули» там зенітно-ракетний комплекс. Далі другий зенітно-ракетний комплекс, розташований у районі Феодосії, «грохнули» нашою ракетою «Нептун». Таким чином весь західний Крим відкрився», – підкреслив Дикий.