Виділення військової допомоги для України та Ізраїлю буде розглядатися окремо. На цьому наполягає новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон.
Про це повідомляє Bloomberg.
«Наш консенсус серед республіканців Палати представників полягає в тому, що нам потрібно розділити ці питання (військової допомоги Україні й Ізраїлю – ред.) на дві частини», — сказав Джонсон.
За його словами, США не залишать Україну, і що перемога Росії може «підбадьорити» Китай щодо Тайваню.
Водночас Джонсон додав, що допомога Україні вимагатиме більшої підзвітності щодо вже витрачених грошей.
«Ізраїль — це окрема справа. Але ось що відрізняє республіканців Палати представників від іншої команди. Ми збираємося знайти гроші (для допомоги – ред.) в бюджеті. Ми не просто друкуємо гроші, щоб відправити їх за кордон. Ми збираємося профінансувати цю допомогу скороченням в іншому місці», — додав він.
За його словами, республіканці Палати представників запропонують для Ізраїлю пакет допомоги на суму 14,5 мільйонів доларів, що трохи більше, ніж просила адміністрація Байдена.
Джонсон зазначив, що передав цей меседж представникам Білого дому після зустрічі з президентом США Джо Байденом.
Нагадаємо, що Білий дім оприлюднив запит до Конгресу США із фінансуванням пакета допомоги на загальну суму $106 млрд, який передбачає більшу частину для підтримки України, а також для реагування на ситуацію в Ізраїлі та інші актуальні потреби.
Про це йдеться в офіційному повідомленні Білого дому.
«Сьогодні президент запросив Конгрес надати додаткове фінансування, яке сприятиме зміцненню нашої національної безпеки та підтримає наших союзників і партнерів»,- зазначається в документі.
У розділі щодо підтримки України зазначається, що вона спрямовуватиметься на поставки додаткових озброєнь і техніки для того, щоби посилити можливості ЗСУ на полі бою, а також захист мирних міст від ракетних ударів Росії. Крім того, фінансування передбачає продовження військової, розвідувальної та іншої підтримки у сфері оборони. У тому числі йдеться про значні інвестиції в оборонно-промислову базу, транспортування персоналу й обладнання США, посилення присутності військ США в Європі у відповідь на війну РФ проти України.
Пакет також передбачає виділення «важливої допомоги у сфері економіки й цивільної безпеки». Це включає пряму бюджетну підтримку, сприяння інвестиціям у критичну важливу інфраструктуру; підтримку правоохоронних органів; допомогу в розмінуванні території.
Паралельно кошти передбачаються на підтримку українців, які були вимушені лишити свої домівки через напад РФ, надання безпеки й притулку в Сполучених Штатах за програмою U4U. Окремо планується забезпечення реагування на ядерну та радіологічну кризу, а також нарощування потенціалу партнерів у разі надзвичайних ситуацій.
Загалом, як повідомляє WP, пакет містить понад 106 млрд доларів на різні потреби. Серед них: на військову й економічну допомогу Україні – 61,4 млрд дол.; на військову допомогу Ізраїлю – 14,3 млрд дол.; на імміграційні виклики – 14 млрд дол.; на гуманітарну допомогу – 9,15 млрд дол.; на протидію Китаю в країнах, що розвиваються – 4 млрд дол.; на забезпечення промислової бази з виробництва підводних човнів – 3,4 млрд дол.
Також члени американського Конгресу запевнили українських парламентаріїв під час зустрічей у Вашингтоні, що комплексний пакет, який передбачає масштабну допомогу Україні, буде ухвалений впродовж наступних тижнів.
Так прокоментували в четвер результати переговорів у столиці США члени делегації Верховної Ради України.
«Отже, новий спікер (Палати представників – ред.) обраний, і я сподіваюся, це дає шанс на «зелене світло» для підтримки України, Ізраїлю, Тайваню, а також для посилення прикордонного контролю»,- зауважила народна депутатка України, глава фракції «Голос» Олександра Устинова.
Вона підкреслила, що, зокрема, для українців це питання наразі є критичним у той час, як на передовій триває складна боротьба. У цьому зв’язку вона висловила сподівання, що новий спікер Майк Джонсон внесе на голосування комплексний пакет, запропонований президентом Байденом.