Сьогодні ЗСУ добре відпрацювали в напрямку Кремінної. Як повідомляється в військових тг-каналах, наші військові відбили декілька раніше втрачених позицій. Таким успіхам посприяло і те, що погода там радує і немає так багато багнюки, як на інших напрямках.

Проте, в той же час, ситуація на фронті складна. Але, це війна, просто не було і не буде. Ворог сильний, тому шлях до нашої перемоги важкий.

Таку думку висловила Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, основні зусилля ворог зараз концентрує на сході. Інтенсивність наступальних дій вища ніж, скажімо, у вересні.

«Я вже писала, що для них це основний фронт. І до Нового року їм потрібна Авдіївка та прорив на Куп‘янськ. Так, на Куп’янському напрямку вкрай гаряче. Ворог атакує з метою захопити Синьківку і вийти на дорогу Орлянське-Петропавлівка. Обидва напрямки ворог відпрацьовує з метою прорвати оборону і вийти на Куп‘янськ.  Наші оборону тримають. Але це дуже непросто», — заявила Ганна Маляр.

Крім того, заступниця Міністра оборони України наголосила, що після паузи ворог активізувався на Лиманському напрямку.

« Окупант знову розпочав там наступальні дії. І продовжує атакувати на півночі від Бахмута. Використовує десантників і спецназ з метою просунутись вперед. Наші бійці тримають оборону. Там теж дуже непросто. Але це вкрай важлива оборона. Якщо ворог її прорве, далі йому буде просуватись простіше — специфіка ландшафту», — продовжує Маляр.

Та розповіла ще про ситуацію під Авдіївкою.

«Хочеться написати — «молимось і підтримуємо».  Ворог там скаженіє, якщо чесно. Але наші тримають оборону. Тримають вже багато місяців. У таких важких боях, звісно, положення сторін може постійно змінююватись, бо це динаміка», — підкреслює Ганна Маляр.

Заступниця Міністра оборони України зауважила, що під Мар‘їнкою тривають бої, а на Запорізькому напрямку ворог хоче повернути втрачені позиції. Тож фактично там ідуть бої довкола звільнених нами районів.

«Херсонщина. Лівий берег. Непросто. Ворог підтягує резерви і робить все, щоб стримати наш рух. Триває двобій. І я нагадаю логіку дій ворога: максимальне виснаження  наших сил по всій лінії східного фронту. Бо для них це основний напрямок наступу, одночасне підтримання наступальних дій по декількох напрямках, щоб ми ніде не могли сконцентрувати більше сил, намагається максимально виграти час, щоб підготуватись до наступної фази війни», — підсумувала Маляр.

Додамо, що наразі ситуація на фронті на війні в Україні «має певні точки напруги». На деяких ділянках напружено. Зокрема, це район Куп’янська, Авдіївки тощо.

Про це розповів генерал, колишній начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

Він наголошує, що офіційні джерела ситуацію на фронті трактують як подовження контрнаступу українських Збройних сил, а російська сторона демонструє теж такий широкомасштабний наступ. Втім, реальна ситуація відрізняється від коментарів, які звучать у ЗМІ, каже Муженко.

«Ситуація на фронті має певні точки напруги. Особливо це стосується Куп’янського напрямку, де Росія дійсно атакує наші підрозділи. На Лиманському напрямку є завдання витіснити наші війська за бар’єрний рубіж – річку Оскіл в районі Куп’янська і за річку Чорний Жеребець в напрямку Лиману. Далі ми бачимо бої в районі Бахмута. Авдіївка – дуже складна ситуація для Збройних сил України. Атаки, які не припиняються від 10-го жовтня», — наголошує Муженко.

Також, за його словами, більш інтенсивними стали бойові дії в районі Мар’їнки на Донеччині, де російські війська намагаються витіснити українські підрозділи із західних околиць.

Тим часом на Оріхівському або на Запорізькому напрямку в районі Роботиного, Вербове – є певні активні дії з українського боку, а також контратаки з боку російських окупаційних військ.

«Непроста ситуація, яка склалася в пониззі Дніпра на Херсонському напрямку. Там українські війська заволоділи плацдармом, який потребує розширення. Якраз із метою розширення цього плацдарму і ведуться українські дії. У російських військ завдання скинути українські війська з цього плацдарму, відвоювати його і, як мінімум, відкинути їх на правий берег», — розповів генерал.