Американські військові експерти висловили переконання, що запропонована США тактика контрнаступу для ЗСУ виявилась провальною. Тим самим вони, фактично, визнали свою долю не зовсім успішної літньої кампанії наших військ.
Зокрема, командувач Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі та міністр оборони Ллойд Остін раніше висловили переконання, що для досягнення успіху Україна «повинна воювати по-іншому», ніж вона звикла.
Міллі та Остін перед початком контрнаступу ЗСУ, сходилися на думці, що ЗСУ мають втілити на полі бою концепцію так званого «загальновійськового бою». Тобто широкомасштабних маневрів за зразком великих битв Другої світової війни.
«Замість того, щоб вести вогонь з артилерії, потім «просуватися вперед» і ще стріляти, українці мали б «воювати і стріляти одночасно», а новопідготовлені бригади – рухатися вперед із бронетехнікою та артилерійською підтримкою «якимось симфонічним способом», – пояснив цю ідею один зі співрозмовників видання Washington Post.
Саме до такого бою українських солдатів намагалися підготувати західні інструктори під час навчань на європейських полігонах взимку і навесні. Однак, варто зауважити, що американські підрозділи відпрацьовують навички загальновійськового бою щонайменше рік, то українці мали на підготовку лічені місяці, що однозначно не достатньо.
Тоді керівництво Пентагону хотіло, щоб українська армія застосувала у контрнаступі зовсім іншу тактику ніж та, до якої ЗСУ звикли за час війни на Донбасі.
«З 2014 року вони зосередилися на запеклій, але не інтенсивній боротьбі з силами Росії на сході Донбасу. Організація широкомасштабного наступу вимагала б значних змін у структурі і тактиці сил і засобів», – вважали керівники Пентагону.