Росія хоче оточити бійців ЗСУ в Авдіївці. Зокрема, є посилення наступу російських окупантів із декількох напрямків. У зв’язку з цим, для ЗСУ існує загроза.
Про це розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу НГУ Олексій Гетьман.
«Окупанти намагаються проводити військові дії зі сходу через Спартак, атакуючи «в лоб» з двох кліщів. Йдеться про Степове з півночі та намагання вийти на коксохім, Первомайське, Водяне і Опитне з півдня. Це за декілька км від Авдіївки, там менше промислових зон. З тієї сторони вони намагаються такими кліщами оточити з півночі, півдня і сходу. Окупанти намагаються атакувати штурмами», — повідомив він.
За словами Гетьмана, зараз російська армія посилила артилерійські обстріли, намагаючись зруйнувати ланцюги постачання ЗСУ.
«Окупантам вже підвезли снаряди з Північної Кореї і вони намагаються активно використовувати реактивні системи залпового вогню. Росіяни намагаються зруйнувати дороги, по яких ми маємо постачати боєкомплекти та все, що необхідне для ведення бойових дій ЗСУ», — повідомив він.
Як зазначив майор запасу НГУ, сьогодні просування в окупантів немає. Лінія фронту динамічна, не стаціонарна і по трохи змінюється. Однак, біля Авдіївки зараз знаходиться 40 тис. російських військовослужбовців.
«Угруповання з 40 тис. військовослужбовців можна назвати армією, воно найбільше по кількості. Це щонайменше в 10 разів переважає кількість нашого гарнізону, який там знаходиться. Але ЗСУ зайняли вдалі позиції та вміло тримають оборону», — додав він.
В той же час, варто підкреслити, що усі штурми російських окупантів на Східному напрямку — це спроби досягти хоча б якоїсь перемоги до нового року. Тактичного значення вони не мають.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
Про це заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, у рішеннях російського командування є політична складова.
“Уже неодноразово, коли розбирали питання, пов’язане з Авдіївкою, це було помічено. Якоїсь важливої ролі в тактичному плані вона не відіграє для росіян. Так, то незручний плацдарм під боком у Донецьку. Але є важливіший напрямок, локації, куди можна було б сконцентрувати всі ці сили і засоби. Але замість цього російське командування віддало перевагу Авдіївці. Оскільки вони там побачили вікно можливостей, що Авдіївку легко охопити й оточити, перерізавши основну логістику. І вони порахували, що для них це буде легка перемога, якщо сконцентрувати досить-таки серйозний ударний потенціал. Але вийшло не так, як планувалося”, — сказав Коваленко.
Крім того, на думку Коваленка, російська армія не знижуватиме рівень інтенсивності ведення бойових дій протягом зими.
“Для них є ідея фікс, фетиш номер один — це Авдіївка. Вони намагатимуться також окупувати Мар’їнку. Для них дуже важливо повернути під контроль Кліщіївку та Андріївку в районі Бахмута. Також вони конвульсуватимуть по Лимано-Куп’янській осі, регулярно демонструючи свою активність. І абсолютно не виключається відновлення наступальних дій у районі Вугледара. Приблизно в найближчі три місяці вони акцентуватимуть увагу саме за цими напрямками, за цими локаціями. Там будуть найбільш інтенсивні бойові дії проводитися”, — прогнозує він.
Також росіяни і далі будуть збільшувати своє угруповання, вони не будуть його зменшувати.
“І тут вони впираються в проблематику забезпечення. Адже якщо більше людей у складі військ, то більше їм необхідне забезпечення навіть технічні компоненти, яких більше вони не можуть забезпечити”, — розповів оглядач.