Звільнення території в межах тимчасово окупованої Горлівки групою українських військових є чудовим тактичним успіхом. Ця операція чітко свідчить про те, що ресурси окупантів обмежені, і вони не здатні ефективно захищати певні ділянки зони конфлікту від прориву Сил оборони України. Про це повідомив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов, в ефірі українського телеканалу.
«Безумовно, зачистка терикона в районі Горлівки, цей терикон перебував під контролем російських окупантів понад 9 років — це тактичний епізод, але він вкрай важливий. Росіяни змушені були поспіхом перекидати на цю ділянку фронту додаткові ресурси, щоб відновити статус-кво, а це означає, що ці ресурси були вилучені з інших ділянок фронту. Найімовірніше, з напрямку на південь від Бахмута», — сказав він.
За словами аналітика, саме на цій ділянці фронту, в районі Кліщіївки та Андріївки відбуваються інтенсивні бойові дії.
«Противник, використовуючи свою чисельну перевагу, намагається відновити той самий статус-кво, який на цій ділянці фронту існував ще 3-4 місяці тому. Тому, безумовно, нехай і тактичний, але, тим не менш, успіх», — каже Селезньов.
Владислав Селезньов резумував, що росіяни мають зрозуміти, що Сили оборони України не будуть лише перебувати в стратегічній обороні і відбивати численні «м’ясні штурми», а й будуть провотити локальні контратаки.
Нагадаємо, 12 грудня військові з 24 бригади Збройних Сил України успішно визволили від окупантів один з територій поблизу Горлівки та встановили там національний прапор. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив у своєму телеграм-каналі, поділившись відповідним відео.
Місто перебувало під окупацією з 2014 року. Полковник Збройних Сил України у запасі, льотчик-інструктор та військовий експерт Роман Світан зауважив, що визволення Донеччини може розпочатися саме із Горлівки, а не з Бахмута.
«Це початок звільнення Горлівки», – зазначив Світан.
Тепер українські військові здійснюють контроль над териконом, який знаходиться на південь від основного стратегічного напрямку. Щоб визволити Горлівку, ЗСУ доведеться рухатися трохи на північ, конкретно з Торецька на Майорськ. Вже є певний прогрес у цьому напрямку, оскільки Сили оборони України вдало захопили деякі позиції ворога.
«Але це оперативний рух, там стратегічного нічого не буде. Максимум – це вийти на північні висоти Горлівки, з яких можна контролювати практично все місто», – зауважив Світан.
Загалом, протягом останніх десяти років українські військові проривались до Горлівки цим напрямком 3-4 рази. Наприклад, минулого року кілька наших груп увійшли в місто та взяли в полон значну кількість противника.
Додамо, Горлівка має важливе стратегічне положення і його взяття фактично розрізало б логістичний зв’язок між Донецьком і Луганськом.
Саме через Горлівку проходять великі залізничні і автомобільні шляхи між цими окупованими містами.
Однак специфіка такого об’єкта як терикон полягає в тому, що на ньому практично неможливо облаштувати військові позиції. Тобто розмістити значні сили і техніку на цій височині не вдасться. На ньому може перебувати хіба що невелика розвідувальна група, яка буде відстежувати переміщення військ противника.
Тобто взяття терикона важливе лише у випадку подальшого руху в глибину оборони противника або щоб нівелювати його можливість вести розвідку з цієї високої точки.