Попри дуже складну ситуацію в районі Бахмуту, де вороже угруповання намагається пробити нашу оборону, ЗСУ вдалося дещо сповільнити наступ РФ. 

Про це розповів координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

За його словами, по напрямку на с.Іванівське підрозділи окупантів спромоглися витіснити наші передові підрозділи з 4-х позицій відділення. А інші підрозділи противника зуміли північно-західніше с.Кліщіївка відтіснити передові українські підрозділи ще з 2-х позицій відділення. Аналогічні спроби, були і південніше с.Андріївка, проте вони закінчились для противника — безрезультатно, саме там ворога було сповільнено і вибито.

«Наскільки я розумію, командування противника у районі м.Бахмут знайшло, як йому здається, достатньо вдалий спосіб забезпечувати безперервність свого наступу. Воно почергово «активізує» свої передові підрозділи на різних ділянках у межах одного оперативно-тактичного напрямку. Спочатку, «ривок» у бік Богданівки та в районі Хромового зробили підрозділи парашутно-десантних полків 98-ї повітряно-десантної дивізії. Після того, як їм стало вкрай потрібне доукомплектування та перегрупування, тут же активізувалися передові підрозділи мотострілецьких з’єднань. Цілком ймовірно, що після того, як «видохнуться» вже вони, знову пожвавішає поповнена російська десантура. Такий собі, наступальний коловорот», — каже експерт.

Він також заявляє, що в цьому відношенні є достатньо показовим факт поповнення з’єднань 2-го армійського корпусу 8-ї загальновійськової армії стрілецькими батальйонами мобілізаційного резерву (їх зараз перевели у статус «батальонов териториальной обороны»), які прямо ввели до складу цих бригад (раніше вони перебували у їх оперативному підпорядкуванні).

«Таким чином, на даний момент на Бахмутському напрямку (включаючи південний фас Сіверського виступу) та райони, розташовані південніше міста оперує угрупування військ противника, яке нараховує: 19 формувань рівня «бригада», 21 формувань рівня «полк», 15 окремих батальйонів (всіх типів, від стрілецьких до штурмових та добровольчих),  18 зведених тактичних загонів (рівня «батальйон», або «окрема рота»). Його загальна чисельність сягає більше 77 тисяч військовослужбовців», — підсумував Костянтин Машовець.

Варто додати, що командир екіпажу БПЛА «Кара небесна» 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» НГУ Андрій Отченаш зазначив, що ворог потужно активізувався на Бахмутському напрямку

«Ворог потужно активізувався на Бахмутському напрямку. Противник починає грамотно працювати, проводячи оборону й розвідку, готуючись до штурмових дій. Ми це розуміємо й готуємося до того, щоб будь-які штурмові дії противника зупинилися через наш оборонний кулак», — зауважив Отченаш.

За словами військовослужбовця, окупанти підтягують на Бахмутський напрямок все більше резервів, намагаючись прорвати оборону ЗСУ.

«Ворог робить це з надзвичайно великими втратами, але з потужністю. Вони дійсно просуваються, але витрачаючи на це величезні ресурси. Дивує кількість російських солдатів, які гинуть на полі бою, не маючи мотивації», — наголосив Отченаш.

В той же час, пресофіцер 26-ї артбригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков зазначив, що на Бахмутському напрямку ворог намагається прорвати оборонні рубежі ЗСУ.

«Попри погодні умови, ворог постійно намагається контратакувати позиції Сил оборони. Кількість бойових зіткнень щоденно коливається, у середньому відбувається від 10 до 20 зіткнень. Ворог спрямовує значні зусилля на північному фланзі Бахмута, залучивши 98-му та 106-ту десантні бригади, за підтримки мотострілецької бригади. На південному фланзі противник долучив купу різних підрозділів, намагаючись нас атакувати в районі Курдюмівки, Кліщіївки, Андріївки. Окупанти здійснюють атаки за підтримки артилерії, а також використовують ФАБи. Тривають важкі бої, позиції переходять із рук у руки», — наголосив Калашніков.

За словами військовослужбовця, між населеними пунктами Богданівка й Хромове ворог намагається прорвати оборонні рубежі Сил оборони.

«Противник прямує до Часова Яра й намагається вийти до південного флангу ЗСУ, щоб створити загрозу щодо утримання Кліщіївки, Андріївки. Ситуація непроста», — зауважив Калашніков.