Росія втратила 50% від свого танкового парку. Та й взагалі, останніми днями вона має «неймовірну високу кількість втрат» серед людей і техніки.
Про це повідомив верховний дипломат ЄС з питань закордонних справ та безпеки Жозеп Боррель.
Він наголосив на тому, що буцімто провальний контрнаступ – наратив, який поширює саме Росія. Боррель зазначив, що саме Путін виступає із заявами про «сильніші можливості» та спроби все ще виграти війну, оскільки контрнаступ, нібито не вдався.
«Ми маємо протистояти цьому наративу, тому що, по-перше, це неправда. Так, контрнаступ не був проривом у стилі Голлівуду, але росіяни опинилися в повному глухому куті», – сказав Боррель.
Він зазначив, що останніми днями російська армія має «неймовірну високу кількість втрат» серед техніки та солдатів. Крім того, головний дипломат ЄС також нагадав, що Москва планувала воювати «три дні».
«У них було 150 000 вояків, зараз у них 400 тисяч солдатів, майже втричі більше. Але вони втратили 2500 танків, що становить 50% їхнього танкового парку. Тому це не можна вважати успіхом», – пояснив Боррель.
Верховний дипломат каже, що чи виграє Україна війну, це залежить від всіх людей, зокрема і від європейців.
«Якщо ви підтримуєте Україну, то Україна може перемогти. Якщо ви скажете: «Я втомився, це занадто дорого, я не хочу продовжувати стільки платити, все одно в Україні будуть труднощі». Але поки що Україна довела, що зуміла протистояти (Росії) упродовж двох років», – наголосив Боррель.
Додамо, що Київ і Вашингтон розробляють нову військову стратегію до початку 2024 року, ставку зроблять на посилення оборони.
Газета The New York Times із покликанням на високопоставлених чиновників пише, що нові плани готують через нібито невдачі багатомісячного контрнаступу ЗСУ.
Американці наполягають на захисті решти українських територій, а також нарощуванні сил і засобів.
«Україні краще дотримуватися стратегії «утримати й побудувати», збільшувати власне виробництво зброї протягом 2024 року. Самодостатність Києва в цьому випадку підвищується», — вказують співрозмовники газети.
Українське військово-політичне керівництво схильне до іншого плану — контратак на землі й далекобійними ракетами. Для цього фахівці вивчають тактику нанесення успішних ударів по збройових складах і логістичних вузлах ЗС РФ у Криму.
Президент Володимир Зеленський озвучував військові цілі України на 2024 рік на зустрічі з американським колегою Джо Байденом 12 грудня. Насамперед, треба посилювати протиповітряну оборону та засоби для знищення логістики ЗС РФ.
«Наші цілі на 2024-й рік зрозумілі: позбавити Росію переваги в повітрі та зірвати їхні наступальні операції. Я думаю, що це реально», — заявив глава держави.
Крім того, високопоставлені особи у Вашингтоні бояться переходу повномасштабної війни в тупикову фазу. За такого розкладу перевагу отримає президент Росії Володимир Путін.
«Ставки величезні. Без нової стратегії та додаткового фінансування Україна може програти війну. Українські лідери не усвідомлюють, наскільки нестабільним є подальше фінансування США. Якщо не змінити стратегію, наступний рік перетвориться на 1916-й — найкривавіший рік Першої світової війни. Тоді загинули тисячі молодих людей, а лінія бойових дій майже не змінилася», — зазначає видання.
В той же час, українські військові аналітики вважають ідею переходу України в оборону до початку нового року виправданим кроком.