Російські військові літаки скинули ще 2 авіабомби ФАБ-250 у Бєлгородській області РФ. Можливо саме таким чином вони хочуть підготувати народ до війни на території РФ?
Як повідомляє одне із видань з посиланням на власті джерела, 27 січня авіабомбу ФАБ-250 виявили у хуторі Постників Корочанського району. Мешканців вирішили не евакуювати. Цього ж дня таку саму авіабомбу виявили у селі Стрілецьке Бєлгородського району.
Бомбу було знайдено на вулиці Лісовій, влада ухвалила рішення про евакуацію близько 150 жителів, які живуть у радіусі 500 метрів від місця падіння авіабомби.
Крім того, у Росії з’явився новий привід для істерики – президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про історично населені українцями території Російської Федерації».
Зокрема, уряд отримав доручення від президента розробити план дій по збереженню національної ідентичності українців у Росії, зокрема, на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині (це сучасні Краснодарський край, Білгородська, Брянська, Воронезька, Курська та Ростовська області РФ). У Росії це сприйняли однозначно – «Київ заявив про територіальні претензії на російські землі».
Таку думку висловив дипломат, керівник Центру дослідження Росії, колишній міністр закордонних справ України, кандидат історичних наук Володимир Огризко.
«Указ був підписаний президентом Зеленським у День соборності України, тобто єдності всіх українських земель. А оскільки багато українських земель волюнтаристським чином були передані Російській Федерації, очевидно, щонайменше нагадати про це є цілком правильним і справедливим – щоб світ розумів, що Росія не лише зараз намагається загарбати українські території, а робила це й раніше. І це насправді є незаконними діями. З іншого боку, цей указ говорить про те, що, коли путінський режим почне тріщати по швах, питання про перспективи та майбутнє тих чи інших російських територій знову стане актуальним», — сказав він.
Експерт також розповів, чи можна цю ініціативу вважати заявкою чи претензією України на ці території.
«Це залежатиме лише від рішення людей, які живуть на цих територіях, тобто якщо вони визначаться на користь приєднання до материнської української землі, від якої вони були відірвані. Потім і відбудеться самовизначення народів, включаючи території, які зараз населені українцями. Якщо подивитися на документи, то це абсолютна істина: там живе і жило значно більше українців, аніж представників інших національностей», — наголошує Володимир Огризко.
Він також висловив припущення, чи потрібно Україні намагатися повертати цих людей і території.
«Це дуже важливе питання. Але у мене однозначної відповіді на нього немає. Там справді багато людей, які «переформатувалися» і стали середньостатистичними жителями РФ, для яких їхньої батьківщини, з якої вони колись поїхали, немає. Але так само не можна говорити про те, що немає і інших. Тут, я думаю, буде йти мова про певні пропорції. Але ми маємо повне право ставити питання про те, щоб ті люди, які там себе ідентифікують як українці, мали право на свою культурну самобутність, чого не мають ні вони, ні представники національних меншин РФ», — вважає експерт.
Огризко додав, що поки що Захід взагалі лякає ідея про те, що Росія має розпастися.
«Для нього це поки що непідйомна вага. Але нічого, колись вони вважали Росію «надією демократії», а тепер зрозуміли, що сильно помилилися. Помиляться вони і в цьому, питання тільки в тому, як швидко це відбудеться», — підсумував він.