Російські загарбники спробували піти в штурм на позиції 224 ОШБр. До того ж, у штурмі брала участь піхота. Їм вдалось увірватись у місто, проте Сили оборони швидко знищили техніку і особовий склад, який насмілився вдертись на українську землю.
Про це повідомили аналітики центру DeepState.
У районі населеного пункту Ласточкине, що одразу за Авдіївкою, Силам оборони України вдалося розгромити ворожу техніку, відбити штурм та нейтралізувати окупантів скидами.
В аналітичному центрі повідомили, що росіяни наступали колоною, піхота якої «розбіглася» від скидів з безпілотників, але була ліквідована.
«Решта БМП підірвалися або були підбиті. Танк, на жаль, зумів втекти. Перед цими ще була спроба ворожої розвідки на баггі у складі 8 осіб — всі були ліквідовані також», — повідомили аналітики.
До того ж, у нічний час два російські окупанти пробралися в село, але для них ця «подорож» виявилася сумною — їх знищили захисники України.
Додамо, що існує думка, що армія РФ не просуватиметься на Авдіївському напрямку.
Про це розповів майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман.
«Безпечне відведення військ на фронті — це завдання, яке іноді складніше реалізувати, ніж наступ. Третя штурмова бригада була заведена в Авдіївку, щоб забезпечити відхід тих бригад, які там залишилися, щоб вони відійшли з мінімальними втратами. По суті, так і сталося. Я думаю, що війська мають бути відведені щонайменше на 15-20 км на захід від Авдіївки. Авдіївка — панівна висота, а навколо неї розташовані низовини. Займати оборону в низині ніхто не буде», — розповів він.
Експерт також додав, що на захід від Авдіївки, ймовірно, були вже підготовлені фортифікаційні споруди.
«Ми повинні займати позиції дивлячись не на політичну карту, а на географічну і займати позиції там, де природа нам допомагає. Захоплення Авдіївки — це тактичний успіх для росіян, але не стратегічний. Враховуючи, скільки ворог накопичив сил, і як активно проводив штурмові дії, було досить очевидно, що рано чи пізно доведеться з цих позицій відійти. Навколо Авдіївки було зосереджено 50 тис. особового складу армії РФ. Після захоплення Авдіївки на цьому напрямку найближчим часом росіяни не будуть просуватися. Вони там закріпляться і приводитимуть до ладу ті частини, які залишилися», — наголошує він.
Гетьман також впевнений, що підрозділи армії РФ, що залишилися, будуть, ймовірно, перекинуті на інші напрямки — Запорізький, Куп’янський, Херсонський.
«Я думаю, насамперед, на Куп’янський напрямок відправлять сили, що залишилися. На Бахмутському напрямку вже було вдвічі посилено угруповання — до 80 тис. Можливо, будуть більш активні атаки на Часів Яр, щоб дійти до Костянтинівки, яка є важливим залізничним вузлом», — підкреслює він.
Крім того, присутність в Авдіївці дозволяла Збройним силам України тримати під своїм контролем тилову інфраструктуру окупаційних військ у так званому “Донецькому трикутнику”. Саме тому всі зусилля російських окупаційних військ були спрямовані на те, щоб відсунути ЗСУ від Донецька на відстань від 30 до 40 км — зони ураження ствольної та реактивної артилерії.
Про це сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгірьов.
На його думку, у цьому полягало основне завдання загарбників. Снєгірьов наголосив, що зараз немає сенсу говорити про якісь інші переваги від встановлення росіянами контролю над Авдіївкою, оскільки ЗСУ відійшли на другу та третю лінію — підготовлені рубежі оборони.
“З відходом на підготовлені рубежі оборони Збройні сили України вирівняли лінію фронту. І самі окупанти зараз визнають той факт, що основне завдання окупаційної армії — не дозволити ЗСУ закріпитися на цих рубежах, що знову ж таки призведе до численних втрат окупантів у живій силі та техніці. Тому що довжина так званого Авдіївського фронту — це не тільки Авдіївка — була близько 40-50 км, тоді як з виходом на нові рубежі лінія фронту значно скорочується і збільшується можливість вогневого ураження з боку ЗСУ та використання оперативних і стратегічних резервів”, — пояснив Дмитро Снєгірьов.