Прес-служба МЗС Китаю заявила, що Лі Хуей прибув до Києва у понеділок, 7 березня, з метою “продовження другого етапу човникової дипломатії щодо пошуку політичного врегулювання української кризи”. А якраз в цей день Зеленський погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії. Може, саме екс-главком і стане нашим потужним перегорщиком з агресорами?
У Києві він провів “відверті та дружні переговори” з главою Офісу президента України, міністром економіки Юлією Свириденко та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою щодо відносин між Україною та Китаєм.
Також були присутніми посол КНР у Києві Фань Сяньжун, посол України в Китаї Павло Рябікін, заступник міністра енергетики Світлана Гринчук та інші чиновники. Увечері того ж дня дипломат залишив Київ потягом.
Нагадаємо, МЗС КНР нещодавно заявило, що переговори будуть єдиним способом припинити бойові дії в Україні.
Спецпосланець Китаю з євразійських справ Лі Хуей розпочав свою дипломатичну місію з врегулювання конфлікту, під час якої він відвідає Росію, Польщу, Україну, Німеччину, Францію та Бельгію. Проте діяльність Пекіна за кордоном “сильно контрастує з його діями всередині країни”, зазначає видання.
Посол України Павло Рябікін домігся лише кількох зустрічей з моменту свого прибуття до китайської столиці минулого літа, незважаючи на те, що направив запити майже в 40 різних міністерств і муніципалітетів. При цьому посол Росії Ігор Моргулов характеризує російсько-китайські відносини як “дуже плідні”: за минулий рік його посольство організувало 27 візитів російських офіційних осіб до Китаю, включно з главою держави.