За останній тиждень Сили оборони України знищили 6010 російських окупантів та 1169 одиниць озброєння та військової техніки.
Про це у своєму Телеграм-каналі розповів генерал-лейтенант, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Павлюк.
Він зазначив, що протягом тижня з 17 по 24 березня 2024 року Силами оборони України було знищено близько 6010 військовослужбовців РФ.
Також українські воїни завдали суттєвих втрат в озброєнні та військовій техніці російських військ. Зокрема було знищено: 86 танків; 161 бойова броньована машина; 221 артилерійська система; 1 РСЗВ; 3 установки ППО; 334 одиниці автотехніки; 55 одиниць спецтехніки.
Олександр Павлюк також зазначив, що за останній тиждень Сили оборони України знищили 70 ворожих ракет і 238 безпілотних літальних апаратів.
Додамо, що росія не може виробляти 2 млн артилерійських снарядів на рік.
Про це заявив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.
«На початок повномасштабної війни в Росії було близько 15 млн снарядів. На перших етапах війни окупанти використовували тактику вогневого валу — випускали по 70-80 тис. на добу. Зараз, імовірно, у РФ залишилося близько 6-7 млн снарядів», – говорить він.
Експерт підкреслює, що існує три категорії снарядів.
«Перша — це ті, які дають 100-відсотковий результат, і вони вже практично повністю використані. Залишаються друга і третя категорії. В останньої ефективність у районі 50-60%. Невипадково Росія почала шукати артилерійські снаряди за кордоном і співпрацювати в цьому питанні з Північною Кореєю. Можливості російського військово-промислового комплексу обмежені. Усі заяви про те, що РФ нібито має можливість випускати 2 млн снарядів на рік абсолютно не відповідають дійсності. В окупантів є можливість виробляти близько 400 тис. снарядів на рік. Найближчим часом Росія зіткнеться з нестачею артилерійських снарядів на полі бою», – підкреслив він.
Та додав, що виробництво снарядів у РФ залежить насамперед від поставок комплектуючих і технологій.
«ВПК Росії самостійно може виробляти близько 400 тис. снарядів на рік. Виробничі потужності, які залишилися у спадок від СРСР, не дозволяють виробляти більше», – вважає Дмитро Снєгирьов.
До того ж, багато країн різко скоротили свою співпрацю з РФ у сфері озброєння.
Про це заявив військовий експерт Валерій Рябих.
«2019 рік був останнім, коли Російська Федерація трималася на одному рівні на ринку озброєнь, загалом це тривало близько 20 років. У цей час РФ, ставши наступником Радянського Союзу, експлуатувала ті напрацювання, які були в СРСР, і продавала надлишкове озброєння. Було зроблено певні кроки з надання модернізованих засобів, які б відповідали вимогам ринку. Якраз модернізація і забезпечила співпрацю Росії з країнами Заходу. Йдеться про високотехнологічні компоненти, які встановлювали на пострадянську техніку. Це і дозволило РФ досить довго утримувати свої позиції в питанні озброєння. Саме західні компоненти зробили більш сучасними і високотехнологічними, наприклад, комплекси С-300 і танки Т-90», – говорить він.
Експерт наголошує, що після 2019 року почався регрес через те, що Росія не змогла пропонувати більш просунуте озброєння через технологічне відставання. Добили цей процес санкції, введені 2022 року, які остаточно відрізали Російську Федерацію від технологічних потоків з Заходу.
«Зараз РФ тільки й залишається, що діставати електроніку подвійного призначення, яку російські дипломати тягають у своїх дипломатичних валізах, щоб забезпечити експортні контракти, що залишилися. Глобального удару по позиціях Росії на ринку озброєнь завдали Збройні сили України. Було розвінчано міфи, які роками будували російські пропагандисти, про потужність російської зброї», – підкреслив він.