Запас танків і бойових машин у Росії є лише до середини 2025 року — війну пора закінчувати. Про це повідомляє Forbes.
Завдяки допомозі від США українська армія змогла б краще захищати міста від атак РФ і отримати перевагу у вогневій потужності на фронті порівняно з російською армією, у якої швидко закінчується сучасна зброя.
У третій рік триває російська війна проти України, і формування полів бою визначається трьома основними чинниками. Взаємодія між ними пояснює протиріччя, що щодня виявляються вздовж лінії фронту.
Перш за все, Росія повністю мобілізована — політично, промислово та військово. Проте ця мобілізація вичерпує ресурси, які Кремль не може відновити. Головне — запаси застарілої зброї часів холодної війни. Іншими словами, Росія сильна, але крихка, зазначається у статті.
По-друге: Україна також мобілізується, але досі покладається на іноземну допомогу для задоволення нагальних фінансових і військових потреб. Тим часом, дружні до Росії республіканці в Палаті представників США затримують вирішальну частину цієї допомоги.
По-третє: тактика українських військ перевершує тактику російських, допомагаючи українцям перемогти значно більші ворожі формування. Проте, як зазначається, тактика не має значення, коли і де в українських військових просто закінчуються боєприпаси.
«Взаємодія цих трьох динамік пояснює уявні протиріччя, які щодня проявляються вздовж 600-мильної лінії фронту широкої війни. Українці відбивають більшість російських атак, завдаючи катастрофічних втрат російським штурмовим групам, які дедалі менше оснащені. Але росіяни продовжують прибувати і продовжують завойовувати позиції», – йдеться в публікації.
Зазначається, що єдина людина, яка може зупинити росіян — республіканський спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон — наразі відмовляється це зробити. Саме він має поставити на голосування законопроєкт про допомогу Україні на 60 млрд дол. Ця допомога оплачуватиме боєприпаси, необхідні ЗСУ, щоб стримувати війська противники, допоки росіяни остаточно не вичерпають свої запаси застарілої зброї часів холодної війни.
Автори матеріалу звертають увагу на те, що протягом 26 місяців важких боїв російські війська зазнали втрат у кількості 15 300 танків, бойових машин, гаубиць та іншої зброї, а також втрати сотень тисяч військових. Втрати українських військових на третину менші.
Проте російська сила в Україні залишається більшою, ніж будь-коли.
«Армія зараз фактично більша – на 15 відсотків – ніж вона була, коли вторглася до України. За минулий рік Росія збільшила чисельність своїх військ на передовій від 360 тис. до 470 тис.» – повідомив головнокомандувач НАТО, генерал армії США Крістофер Каволі.
Це стало можливим завдяки тому, що від кінця 2022 року Кремль призвав понад 300 тисяч осіб разом із підвищенням бонусів для добровольців.
Проте російські солдати гинуть так само швидко, як прибувають до України. Міноборони Естонії зробило висновок, що ліквідація 100 тисяч російських військових цього року назавжди порушить, якщо не знищить, мобілізаційні зусилля Кремля.
Російська промисловість щороку випускає 500-600 нових танків і, можливо, трохи більше 1000 нових бойових машин. Щороку російські військові втрачають понад 1000 і близько 2000 бойових машин – і рівень втрат зростає.
«Є прогалина, яку Кремль заповнює, виводячи з експлуатації танки довгострокового зберігання та бойові машини 1970-х, а в деяких випадках навіть 60-х чи 50-х років. Але ці старі транспортні засоби – це обмежений ресурс. Побудовані під час індустріального розквіту Радянського Союзу, їх неможливо замінити новим виробництвом», – йдеться у статті.
Останні загрозливі прогнози для РФ передбачають, що вже в середині 2025 року на російських складах не залишиться старих танків і бойових машин.
«Час для Росії спливає», – зауважив естонський військовий та аналітик Артур Рехі.
Докази нестачі танків вже помітні: російські війська їдуть у бій у неброньованих вантажівках і навіть відкритих гольф-карах, які Кремль придбав у китайської компанії. Як вказують автори, неважливо, що російська армія в Україні налічує 300 чи 400 тисяч бійців, якщо вони абсолютно не захищені на полі бою.