Військовий експерт Олександр Мусієнко вважає, що якби Україна раніше отримала американську допомогу, то російського наступу, який розгорнувся у новій фазі зараз, не було б. В цьому випадку у ворога не було б потенціалу для відновлення його у червні.
За словами експерта, максимум, на який здатна була б Російська Федерація у таких обставинах — це планування якихось дій на осінь.
«Якби Україна вже мала цю американську допомогу станом на зараз, то російський наступ було б вже зупинено. І жодного потенціалу для відновлення його у червні не було б. Максимум — це Росія могла б планувати на осінь. Але оскільки ми в такій ситуації, і силами нашими і Європи зупиняємо, то зупинити повноцінно цей наступ і ще перейти в контратаку поки що неможливо. А так би вже й якісь локальні контрнаступи були з українського боку», — зазначив він.
Мусієнко зауважив, що в США пройшли переговори щодо допомоги Україні.
«Насправді важко сказати чи підтримають допомогу Україні, але я сподіваюсь, що проголосують і за Ізраїль, і за Україну. Принаймні, це була б дуже хороша компромісна формула, яка влаштувала б всіх. Тому що є ті, хто не підтримує допомогу Ізраїлю — частина демократичної партії. А є ті, хто не підтримує виділення допомоги Україні — незначна частина республіканської партії. Але ті підтримують Україну, а ті — Ізраїль», — сказав він.
Експерт відзначив, що пакетне голосування було б дуже ефективним вирішенням у цій ситуації.
«Були консультації вчора. Проводив президент Сполучених штатів Байден з лідерами партій в Конгресі обох палат і дійшли якоїсь згоди, до якогось оптимістичного прогнозу. Але поки що без деталей. Але сподіваюсь і вірю, що саме буде це пакетом», — сказав Мусієнко.
Нагадаємо, видання The Hill пише, що прихильники президента Джо Байдена і колишні офіційні особи США висловлюють розчарування і розгубленість щодо стратегії Білого дому стосовно України та бачать зростаючі розбіжності всередині адміністрації з приводу того, як збалансувати політику з довгостроковою підтримкою Києва.
Зазначається, що Білий дім нещодавно виступив проти пропозиції, яка передбачала більшу керівну роль НАТО та західних союзників у підтримці України. Ця пропозиція включала перехід управління групою «Рамштайн», очолюваною США, під керівництво Альянсу, яка координує постачання зброї до Києва.
«Найближчі тижні можуть стати вирішальними, оскільки спікер Палати представників Майк Джонсон обіцяє представити новий пакет допомоги Україні. Але неясно, наскільки надійним буде цей пакет і чи зможе Джонсон впоратися з опозицією з боку багатьох членів його власної партії. І якщо він зазнає невдачі або не зможе виконати вимоги демократів, Байден може зіткнутися зі зростаючим тиском з метою ухвалити менш орієнтовану на США коаліцію, яка підтримує боротьбу України проти Росії», ідеться в публікації.
У The Hill зазначили, що ситуація відчайдушна для України: ЗСУ нормують артилерію через відсутність більшої американської підтримки. Президент України Володимир Зеленський благає своїх прихильників виконати взяті на себе зобов’язання.
Колишній посол США в НАТО Іво Даалдер та експерт з питань державного департаменту з Європи та Євразії Карен Донфрід закликали Сполучені Штати та Альянс розглянути можливість постачання Києву ракет великої дальності ATACMS і Taurus, проте це поки не було зроблено через страх ескалації конфлікту.
«Цей страх ескалації часто необхідно стримувати вірою і стримуванням», — зазначила Донфрід.
Однак, плутанина з приводу подальших дій Білого дому щодо України викликає занепокоєння з огляду на позицію адміністрації, яка критикує Україну за удари по російських нафтопереробних заводах. Прихильники України кажуть, що подібні коментарі ще більше віддаляють США від позицій інших союзників, пише видання.