У відомого аналітичного проекту DeepState з’явилася нова інформація щодо подій на сході України. Згідно з їхніми даними, Росія, ставши об’єктом гострої критики через свою військову активність у регіоні, 1 травня здійснила успішний наступ і захопила два нові села в Донецькій області. Проте, попри ці досягнення, ситуація в районі села Ямполівка стала під питанням, оскільки Сили оборони відновили свої позиції в цьому районі.
За даними DeepState, Росія здійснила захоплення сіл Керамік і Новокалинове. Однак, важливо відзначити, що ця інформація наразі ще не отримала офіційного підтвердження. Тим часом, ситуація на передовій залишається динамічною, і аналітики продовжують спостерігати за подальшим розвитком подій.
Окрім того, зазначається, що ситуація в районі Роботино також потребує додаткового уточнення. Очікується, що у найближчий час будуть отримані більш точні дані щодо подій на місцях.
Таким чином, триваючі бойові дії на сході України продовжують лишатися предметом гострої геополітичної напруги, викликаючи занепокоєння та увагу міжнародної спільноти.
Нагадаємо, що раніше повідомлялось, про те, що Українські війська відновили контроль над деякими втраченими позиціями поблизу Кремінної в ході бойових дій 30 квітня. Сили оборони просунулися на схід від Ямполівки, що знаходиться на захід від Кремінної, відвоювавши позиції уздовж смуги вітру в цьому районі.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Натомість на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна тривали спроби росіян прорвати оборону ЗСУ, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було.
Російське джерело заявляло, що окупанти нібито здійснили прорив у центральну та південно-східну частини Кислівки. ISW зафіксував лише підтверджені наступи в східній частині населеного пункту.
На Сіверському напрямку на північний схід від Бахмута 30 квітня продовжувались позиційні бойові дії. Змін на лінії фронту в цьому районі не зафіксовано.
Також окупанти заявили про своє просування поблизу Часового Яру. Геолокаційні знімки, які були опубліковані 29 квітня, свідчать, що росіяни просунулися до східного боку Сіверсько-Донецького каналу на Донбасі на південь від Часового Яру, де канал проходить підземно.
30 квітня позиційні бої відбувалися на захід і південний захід від Донецька, але змін на лінії фронту не було підтверджено. Російський військовий блогер стверджував, що російські війська просунулися на 450 метрів на ділянці фронту завширшки в один кілометр на північно-східній околиці Красногорівки (на захід від Донецька), однак ISW не підтвердив візуальних доказів цих заяв.
30 квітня російські війська також заявили про просування на кордоні Донецько-Запорізької області, але зміни лінії фронту там не зафіксовано.
Війська РФ також здійснили наступ у Роботиному. Геолокаційні зображення від 29 квітня свідчать про те, що військовослужбовці з 71-го мотострілецького полку Росії атакували Роботине та встановили російський прапор у західній частині населеного пункту.
30 квітня російські війська активно витісняли українські сили з позицій на східному березі Херсонської області та островах на Дніпрі. За повідомленням Генштабу України, російські сили також невдало спробували атакувати українські позиції поблизу Кринок.
Також, у звіті Інституту вивчення війни (ISW) зазначається, що 30 квітня в районі Авдіївки російські війська вперше за кілька днів не здійснили жодних підтверджених наступів. На напрямку Бахмут-Часів Яр російські війська здійснили більше атак, ніж біля Авдіївки.