Нещодавно до команди Корупція.Інфо надійша цікава інформація від колишньої вчительки ЧЗС №9 у Червонограді, яка не тільки поділилася з нами емоціями, а й детально описала за якими корупційними принципами відбувається навчальний процес, й зокрема виставлення оцінок.
Ми вирішили оприлюднити оригінальнйи текст, а також надісланй нам аудіозапис для підтвердження фактів освітньої корупції.
"Я не полінувалася і занотувала свої наочні спостереження, які ви зможете прочитати у цій статті.
Отож: Враження 1.
У школах були і залишились хабарі. Називайте їх подарунками, меценатством – але вони є, є, є. Назвімо речі своїми іменами і пробіжімося очима по наступному рядку.
«Хаба́ р — гроші або інші матеріально цінні речі, котрі даруються посадовій особі для її стимулювання діяти в інтересах особи, що передає його». Нема такої людини яка б дала гроші, подарунок в школу просто так у своїй свідомості не мотивуючи цей жест підлабузництвом. Добре…, скажемо більш м’яко: тато дбає! Підсумуємо. Хабарі у школах не дають ті, хто не можуть або не хочуть ініціювати vip ставлення дирекції персонально до свого чада. Всі інші залюбки купують цей привілей.
Ситуація з життя:
На килимку у директора я отримувала догани за буцімто несправедливе виставлення оцінок. Річ у тім, що у нашій країні якщо ти став двієчником то дороги на верх тобі нема. Просто нема і бути не може. Це ярмо, дорогі батьки, висітиме на шиях ваших дітей, доти доки ви не реабілітуєте ситуацію візитом в кабінет директора для налагодження так званої дипломатії стосунків.
Так от, наприклад : багатий батько купує у школу бензопилу – тим самим він дбає про особливе ставлення до дитини.
Директор каже мені:
«Ви посварите мене з меценатами школи, коли виставлятимете їхнім хамовитим дітям погані оцінки. Так, воно( дитя) могло перехвилюватися, забутися або не знати, але це не значить що ви можете по правді поставити 6 або 7 балів. Треба 9, розумієте??? Натягніть. Чи може ви будете спонсорувати нашу школу у її потребах»?
Я кажу:
– ні, що ви, на вчительську заплату я цього не зроблю. -«Так от, вчіться, це школа» – каже мені пані директор і відпускає з листочком осіб, на яких треба звернути увагу.
На жаль візит до кабінету не увінчався диктофонним записом. Моє вмотивоване перебування у школі не полягало у написанні цієї статті, але скоріше стало її причиною, тому на черзі наступне.
Враження 2
Моя заміна хворого вчителя закінчилася і я уже маю трудову на руках, як ще раптом треба піднятися в кабінет, щоб «дозаповнити» журнал. Приходжу і ознайомлююся з фактом:
Пан вчитель каже:
Сідайте, зараз будемо виправляти оцінки. А це робиться наступним чином : ручка, журнал і вилиття своїх уподобань або антипатій в адрес учня. Школа дуже боїться перевірок тому виправляти змусили мене і все щоб було згідно тих дат, які я вчителювала.
« Давайте справедливо ставити оцінки, – звертаюсь до вчителя, на що він відповідає мені:
« Треба так. Я краще знаю дітей».
Принцип наступний:
Є місяць – півтора у ньому учень працює, заробляє оцінки, пишеться контрольна і виводиться т.з. тематична тобто підсумкова оцінка за роботу в цьому періоді. Наприклад, учень має лише одну контрольну без оцінок за відповіді на уроках, тоді схема проста у вільні клітинки доставляються будь- які оцінки на вибір батьків, наприклад тих, хто дарує школі бензопилу, озеленює сади….. Ось так, дорогі батьки, без вас, без вашої дитини вчитель навмання виставляє що хоче, до того ж протермінованим числом, хоча це більше має непокоїти «середняків», які нічого не платять, не дають і просто ходять в школу вчитися.
У мажорів все сплачено, а у двієчників нема шансу реабілітуватися.
У моїй практиці були випадки, коли людина з малим багажем знань написала гарно, нехай це списано, але це її шанс на заохочення до наступного вивчення теми. І це дійсно діє, повірте. Такий учень біжить на наступний твій урок вже з запитаннями до теми, з цікавістю в очах. Шкода тільки того, що він не знає що без його відома вчитель доставляє йому одиниць щоб понизити рейтинг.
Спостереження 3.
Школа вбиває у дитині індивіда, обзиваючи персональні характеристики і особливості учня дурістю. Натомість якщо все, очевидно, проплачено і дурник буде медовим цукерком.
« Хамить вона, та ви не перша мені це кажете, а що тут зробити, ставте. Треба»- кажуть мені пан вчитель. ( це він просто не знав, що весь процес «доставляння» фіксувався диктофоном і простіше йому було «хімічити» самому).
Так, це мій досвід, як вчителя, який не так давно сам закінчив школу, якого не так давно обзивали ті ж самі вчителі і пригнічували якості індивіда. У нас нічого не змінилося. Ми йдемо у Європу з вчителями совками, які звикли кричати і зацікавлювати дітей страхом.
Але це не механік, який у своїй професії може дозволити собі непристойний діалог з інструментами.
Це вчитель, який має вчити і закласти основи ще дитячого світогляду.
Мені каже директор:
Ви не педагогічно поводитися з дітьми, коли виявляєте до них добро і поміркованість.
Мені цікаво: кого ж ми тоді з ненавистю і злобою виховуємо і для кого? Класний керівник, старша і поважна жіночка обзиває дитину підлою з іронією у голосі і робить цю промову доступною для вух інших учнів. Пані директор, а це педагогічно??? Навіщо тримати таких працівників??? Я хочу звернутися до усіх вчителів:
« Ви будуєте країну кожні 10 років випускаючи зі школи дітей. У вас є так багато повноважень і можливостей посіяти в душах дітей добро і знання. Ви формуєте своїм прикладом поведінки їхнє вуличне життя і манери.
На вас вони рівняються. Тож пам’ятайте, якщо завтра в нашій країні буде так само погано як сьогодні – у цьому є ваша вина, а корінь її лежить у корупції. А ви батьки знайте, стаючи меценатами ліні своїх дітей – ускладнюєте їхнє життя. Не вкладайте гроші у потакання невігластва».
Джерело: Корупція.Інфо