Колектив Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні, де зафіксовано спалах коронавірусу, звернулися з листом про допомогу до Міністерства охорони здоров’я.

Як повідомляє KHARKIV Today, лист підготували ще в квітні, але відправили вчора, 26 травня. Під зверненням підписалися близько 20 осіб – лікарі, анестезіологи, завідувачі.

У листі вони поскаржилися на жахливі умови роботи, недостатнє фінансування, дефіцит медикаментів і на «неадекватні» рішення департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.

За словами медиків, в лікарні на 200 ліжок станом на 15 квітня перебували 210 пацієнтів, з яких у 174-х підтверджений COVID-19. В палатах перебувають переважно по 6-7 хворих з порушенням санітарно-гігієнічних і протиепідемічних норм.

«При таких обставинах підозри родичів хворих про інфікування їхніх рідних коронавірусом в обласній клінічній інфекційній лікарні набувають реального змісту», – цитує видання заяву медиків харківської «інфекціонки».

У заяві зазначено, що після указу департаменту охорони здоров’я ХОДА про прийом “абсолютно всіх хворих з діагнозом пневмонія” всіх пацієнтів з негативним результатом першого ПЛР-тесту переводили в інші стаціонари. В результаті COVID-19 поширився по стаціонарах, частина з яких закрилася на карантин. За словами медиків, влада міста фактично переклала провину за це на лікарів «інфекціонки».Лікарі повідомили, що департамент охорони здоров’я ХОДА аргументує свою позицію тим, що інфекційна лікарня неправильно проводить ПЛР-дослідження. При цьому медики нагадують, що застерігали, що хворих з пневмонією і з непідтвердженими коронавірусом не варто переводити в інші лікарні.

“Ми регулярно отримуємо укази, які суперечать один одному і указам МОЗ, епідеміологічним нормам”, – заявили лікарі.

Лікарі побічно підтвердили, що через дефіцит ліків були змушені просити рідних пацієнтів за власні кошти купувати препарати вартістю, за даними видання, 3000 гривень в день. При цьому, за даними лікарів, департамент охорони здоров’я ХОДА «рапортує про стовідсоткову забезпеченість медикаментами».

“Тест-системи для лабораторної діагностики закуповуються за додатково зароблені кошти самою лікарнею. Адекватної допомоги від держави при ситуації, яка склалася, ми не бачимо”, – йдеться в зверненні.

В Україні кількість інфікованих коронавірусом наближається до 22 тисяч. З початку епідемії померли 658 пацієнтів з COVID-19, майже 8 тисяч осіб вже одужали.

За минулу добу підтвердили 321 новий випадок зараження коронавірусом. 14 пацієнтів померли. Одужали 420 людини.

Коронавірусом заразився 4241 український медик – це майже 20% всіх підтверджених випадків COVID-19.