Ще декілька років тому вона була у топі українських політиків-жінок, а зараз появляється на політичній арені вкрай рідко. І то її ім'я з'являється лише у скандалах пов'язаних з колишньою українською владою, частиною якої вона була. 

Хто вона, Анна Герман, або як її часто називали "Ганя – золота ручка"? Чому її вважають неординарною особистістю в політиці та чому її так не люблять українці.

Популярне: Увірвалися і почали різати вчительку: наляканий школяр розповів про атаку в школі

І так по черзі. Анна Миколаївна народилась, як би це дивно не звучало у селі на Львівщині, у  звичайній родині. Батько – простий робітник, мати – завідувачка сільського клубу. На початку 80-х навчалась у Львівському університеті на факультеті журналістики. Ще в університеті вивчила декілька іноземних мов, була досить старанно студенткою і вже під час навчання почала працювати кореспондентом місцевого видання. Уже в 90-х стала працювати на Радіо Свобода, і навіть декілька років була керівником київського відділу.

У травні 2004 стала прес-секретарем Януковича, який в той час був прем'єр міністром. А після Помаранчевої революції покинула Радіо Свободу і стала радницею Януковича. І зовсім не дарма – вже через 2 роки Анна Герман стала народним депутатом від "Партії Регіонів".

Уже через рік Анна Миколаївна у ВР була лідером своєї партії, а коли Янукович став президентом, стала його радником і керівником управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента.

Перехід Герман на роботу до Прем'єр-міністра В. Януковича з посади керівника київського відділу «Радіо Свобода» в 2004 році викликав обурення серед українських опозиційних журналістів. З того часу колеги не сприймали її й просто на просто зневажали, оскільки не могли зрозуміти, як вона могла так швидко змінити свої погляди.

Анна Миколаївна в одному інтерв'ю розповіла, що володіє даром передбачення, який вона, нібито, успадкувала від своєї бабусі. «Я іноді вмію бачити "печать" влади на чолі людини і тому можу передбачити долю. Це у мене від бабусі. Так ось – у Ріната Ахметова є така "печать". Але цікаво, чому вона не передбачила кінець панування "режиму Януковича" і не попередила свого "начальника"? Можливо зараз би він сидів не у Ростові. Ну що ж, певно не такий вже і дар, або простіше – чергова маразматична заява з уст Герман.

Працюючи у команді Януковича, Анна Герман досить часто попадала у гучні скандали й саме через свої висловлювання. Дивно, правда? Журналіст, а несе нісенітниці, які потім обговорювала вся країна. Напевно від Віктора Федоровича набралась.

Ще у 2004 Герман переконувала всіх у тому, що судимості кандидата в Президенти В. Януковича – всього лише «помилки» його молодості, не більше. У жовтні того ж року, під час відвідин Івано-Франківська кандидат у президенти Янукович упав на асфальт від удару яйця, кинутого студентом – Анна Миколаївна переконувала громадськість в тому, що в її боса летів якийсь «тупий предмет», який хотів вбити його. І це лише квіточки.

У 2008 активно обговорювали скандальні матеріали про Анну Герман, які злив у Мережу депутат-опозиціонер Ярослав Кендзьор. А суть полягала у тому, що пані Анні приписували роботу на КДБ і що у неї навіть був позивний – "Тереза".

Як стало відомо, працевлаштуванням Герман (в дівоцтві Стеців) у Львові займався особисто керівник львівського управління КДБ Станіслав Іванович Малік. Агент «Тереза», згідно з поширеною інформацією, «здавала» лідерів Руху і пов'язаних з ним активістів. Що цікаво, Аня Герман особисто так і не прокоментувала цю інформацію. А люди поговорили й забули.

Щодо особистого життя то і тут багато цікавого.  Анна Герман була двічі заміжньою. Перший її шлюб був з розрахунку і вона цього навіть не приховувала.

Теперішній чоловік Анни, Сергій Герман – дипломат, з яким вона познайомилась ще працюючи  кореспондентом у газеті. Тоді Анна заявила, що їй би підійшло прізвище молодого чоловіка. Після першого знайомства вони не бачились два роки. А після наступної зустрічі Сергій сказав, що готовий дати їй своє прізвище.Так вони й одружились. Германи виховували двох синів – Миколу і Романа. Проте доля обійшлась жорстоко з цією родиною.

Обидва сини Герман – у могилі. Роман, молодший загинув у авіакатастрофі у 2009, а старший помер від інфаркту осінню 2015. Тоді Анна так прокоментувала загибель своїх дітей:


"Знаєте … треба з вдячністю приймати все, що посилає тобі Господь. Треба вчитися смиренню. І розуміти: якщо Господь дає тобі такі випробування, ти повинен їх пережити або померти. Або донести свій хрест, або впасти під цим хрестом. Господь піднімає тих, хто падає. Я не скажу, що рівно несу свій хрест. Я падаю іноді. Але Господь мене піднімає ".

Проте українці вважали це просто покаранням за все що вона зробила і за те, що була на стороні влади, яка вбивала своїх громадян.

Після втечі Януковича у Ростов і коли в Україні запанувала нова влада Анна Герман зникла на деякий час з радарів, лише зрідка появлялась на тих чи інших телеканалах і намагалась виправдати свої дії й свою співпрацю з "вбивцями".

Зараз, Анна Герман поза політичним бортом. І згадки в ЗМІ про неї з'являються вкрай рідко.Востаннє, коли про неї говорила вся країна, була її поява в ролі телеведучої на каналі NewsOne. де вона мала власну програму "Суб'єктивні підсумки тижня". Проте справжнього переполоху наробило її оновлене обличчя.

В Мережі активно обговорювали зовнішність Герман і громадськість не скупилась на компліменти (в негативному плані):

«Схоже, що спати їй вже доводиться з відкритими очима … Шкіри на змикання повік не вистачає», «Це підготовка експоната в музей мадам Тюссо або музей пластінада», «Не розумію: очі вже відкриті чи ще ні?».

Проте знову ж таки, люди поговорили і забули і останнім часом про Анну Миколаївну Герман практично не чути нічого.