UN Security Council Meeting on Ukraine

Саманта Пауер, яку вважають однією із найпопулярніших дипломатів, яка представляє у ООН Сполучені Штати, наголосила на важливості розвитку громадянського суспільства в нашій країні.

Жінка знана серед представників ЗМІ та їхніх читачів-глядачів-слухачів тим, що під час засідань Ради Безпеки ООН неодноразово аргументувала порушення Росією більшості міжнародних положень, що регулюють питання війни, після того, як остання вторглася в Автономну Республіку Крим та продовжує ескалацію конфлікту на Донбасі.

Так, на сторінках багатьох європейських та українських видань прогреміли слова російського письменника, корінного киянина, Михайла Булгакова: «язик може говорити що завгодно, але очі ніколи не збрешуть».

Під час однієї із останніх своїх поїздок до України, пані Пауер відвідала Жовтневий палац, в якому поділилася із своїми співрозмовниками обізнаністю не лише в історіії цієї будівлі під час Євромайдану, але й поінформованістю та співпереживанням у інших питаннях, небайдужих більшості українців, а саме: долею української льотчиці Надії Савченко, невтомністю вітчизняних волонтерів та сміливістю наших військових. Під час бесіди стало зрозуміло і те, що вона певною мірою обізнана і з українською літературою. Так, вона згадала дещо із творів Василя Стуса.Ще більшої прихильності з боку публіки Саманті Пауер вдалося досягти виголошуванням деяких гасел Революції гідності українською мовою. Слухачі супроводили її слова «Як було часто чутно на Майдані – Україна понад усе», сказані українською мовою бурхливими оплесками.  Вона зазначила, що пройдено лише півдороги, і що для того, аби  втрати Майдану не були даремними, неодмінно треба продовжувати боротьбу.

Нерідко серед деяких верств населення сходу побутувала думка про те, що Майдан було організовано і проплачено політиками Заходу Європи. Левову частку своєї лекції пані Пауер присвятила розвінчанню такого міфу. Так, вона зазначила, що це не так. «Янукович втік, і це призвело до демократичних виборів і до проведення реформ. Ми знаємо, що ці міфи викривають більше тих, хто їх створює і звідки вони йдуть – з Москви», – наголосила вона.

Однак боротьба триває. Багато реформ поки що здійснені лише на папері. Тепер багато залежить не лише від міжнародної кон’юнктури, але й від того, чи змусять українці діяти якісно власну владу.