Кожним роком та з кожним підвищенням соціальних виплат люди відчувають, що життя стає важчим. Молодь не може знайти пристойну роботу, а та, на яку вдається лаштуватися, не покриває навіть мінімальних потреб, передає Корупція.Інфо

Популярне:  “Можуть заборонити заходити в будинок”: У дію вступив закон, який стосується кожного українця. Прочитайте, щоб бути готовими

Пенсіонери рахують свої копійки від пенсії до пенсії, а матусі перевіряють щодня свою картку в останні дні очікування дитячих. Більшість громадян без субсидій та допомог не здатні в повному обсязі оплатити за комунальні послуги. Тому усіх мешканців держави цікавить питання, якими ж будуть соціальні виплати на 2018 рік в Україні.

Зміни будуть?

Значна частина українців живе за межею бідності. Новини про підвищення соціальних виплат уже сприймають скептично. Ніхто не може наперед підрахувати суму, на яку зросте виплата: буде це 10 гривень чи 200. Аналітики стверджують, що вихід із кризи відбувається, хоча й виснажливим, довгим та тернистим шляхом.

Очікується збільшення надходжень до державної казни за рахунок:

    ПДВ;
    податків з підприємців;
    акцизних зборів з тютюну та алкоголю;
    податків з фізичних осіб.

Уряд сподівається, що до держказни вдасться повернути викрадені раніше чиновниками кошти. Є надія, що у 2018 році спостерігатиметься зростання ВВП та стійкість курсу долара. Також очікується зростання мінімальних зарплат більше як на 500 грн. Прожитковий мінімум на початку року становитиме 1700 грн, а влітку підвищиться ще на 70. Соціальні виплати в Держбюджеті України на 2018 рік закладені вже у підвищеному розмірі. Зміни будуть?

На що сподіватися вагітним жінкам

Усі, хто має малечу, знають, що це задоволення не з дешевих. Для нормального та здорового розвитку дитини, їй потрібне збалансоване харчування, якісний одяг, мамина увага та які-неякі іграшки.

Тому основним добувачем стає батько. На нього покладається уся відповідальність. Виплати родині при народженні дитини уже декілька років залишаються незмінними і не залежать від кількості неповнолітніх членів у родині. Ця сума складає 41 тисячу 280 грн і виплачується вона протягом наступних 36 місяців. Не враховуючи першої виплати, кожна мама отримує 860 грн на місяць. Кожна жінка, яка виховує дитину, саже, що це мізерно мала сума.

У парламенті знаходиться законопроект, який передбачає збільшення цих виплат, а також повернути їх збільшення в залежності від кількості народжених дітей. Чи не буде це наступним популістським проектом ще не відомо. Але довіри до нього нема, адже розробники навіть не запропонували шляхи надходження коштів для цієї виплати.На що сподіватися вагітним жінкам

Матері-одиначки

Що ж робити тим жінкам, які залишилися без підтримки батька дитини. Працювати вони не можуть, а дитину годувати та одягати потрібно. Очікується, що держава допомагатиме таким матерям у тому випадку, якщо їхній дохід становитиме менше прожиткового мінімуму (на початку року він становитиме 1700 грн).

Будуть враховані усі доходи членів родини, які проживають разом. Ця сума ділитиметься на кількість осіб, якщо на кожного з них виходитиме сума менша за встановлений мінімум, то держава після перевірки відповідних документів, допомагатиме їм.

Для інвалідів ця сума складатиме на початок року 1373 грн, а з літа – 1435 грн.

Такі виплати отримуватимуть лише ті жінки, які не були одружені з батьком дитини. Це стосується і тих дітей, батьки яких не утримують їх та не сплачують аліментів. Торкнеться підвищення опікунів та усиновителей. Всі вони уважно відслідковують останні новини про соціальні виплати в Україні в 2018 році.

Україна знаходиться на 172 місці по народжуваності, при цьому понад 70% сімей потребують фінансової допомоги від держави. Чи покращиться ця цифра за таких умов? Навряд чи.

Малозабезпечені сім’ї

Є й такі сім’ї, які опинилися у скрутному становищі тимчасово. Хтось із членів родини втратив роботу чи захворів. Їх потрібно підтримати фінансово, допомогти піднятися. Хто ж має право на допомогу? Громадяни, які живуть на території країни і не збираються її залишати, а також їх сумарний дохід менший, ніж зазначено законодавством. Враховується також наявне майно та заняття родини.

У допомозі відмовлять тим, хто протягом попередніх 12 місяців здійснював дороговартісні фінансові операції з купівлі авто, житла чи інше. Також, якщо перевіряючі органи виявлять джерело додаткового доходу, про яке члени родини не повідомили.

Пенсіонери

Що приховувати, медики та вчителі були здивовані, коли все ж отримали більші зарплати, ніж очікували. Хоча й не обійшлося без деяких моментів. Збільшені зарплати отримали і некваліфіковані робітники. Тому в багатьох садочках, наприклад, вихователі та їх помічники отримали практично однакові зарплати.

Що ж стосується пенсіонерів, то ті, хто гнув спину більше 40 років, так і залишилися з мізерними пенсіями. Не врахували і те, що багато з них колись працювали за трудодні, тому за них надходжень до бюджету не було. А це зараз одна з головних умов при нарахуванні. Вони змушені за своїх 50 доларів заплатити за комуналку, купити який-неякий харч та одяг, а також купити ліки. Зменшився коефіцієнт стажу з 1,35 до одиниці.

Отже, побоювання старих не марні, що замість обіцяних підвищень вони знову отримають кістку ціною не більше 50 грн, але ж ціни знову зростуть не менше як удвічі. У 2018 році уряд планує знову покращити стан доріг та обороноздатність держави. Чи вдасться підняти соціальні виплати в 2018 року в Україні, якщо заплановані витрати вже перевищують доходи.

Усі соціальні виплати повинні бути прив’язані до встановленого мінімуму. Адже буквально за рік ціни на комунальні послуги та харчі зростають у рази. А деякі з них не переглядалися вже декілька років.Чи буде покращення, покаже час. Варто не забувати про те, що державу творить кожен українець своїми думками та діями. Лише сплативши податки в повному обсязі, відмовившись від зарплат у конвертах, а також сумлінно виконуючи свою роботу, можна сподіватися на краще.