Ахметов готує «підставу» Зеленському. Тарифи на електроенергію для населення зростуть. Цікавий момент, що це станеться до осінніх виборів або відкладуть на початок 2021 року.

Про це повідомляє анонімний телеграм канал “Легітимний”. Надалі подаємо в оригіналі.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує скасувати чинний пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год. Пропонують це зробити або 1 липня 2020 року або з 1 січня 2021 року.

Джерело пояснює, що швидше за все ці нововведення відбудуться з 1 січня 2021 року. У виборчий рік, ніхто не буде підвищувати тарифи. Хоча уряд тисне на Зеленського у цьому питанні. Вони стверджують, що це дасть наповнення бюджету, який зараз пішов кардинально у мінус через так званих «професіоналів» і епідемію.

Хоча ніхто в уряді «імені Ахметова» не думає про найпростішу схему. Якщо зменшити закупівельну ціну «зеленої енергетики» хоча б на 50 відсотків (при цьому вона все одно буде в 5 разів дорожчою, то державний бюджет на рік зможе економити як мінімум 25 мільярдів гривень, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, подібну інформацію підтверджує і телеграм канал Резидент.

Кабінет міністрів в особі Шмигаля і Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг в останні місяці системно приймають рішення, спрямовані на подорожчання електроенергії для промислових споживачів.

Ренат Ахметов вирішив відбити кошти на максимальних показниках, – йдеться у повідомленні.

З квітня НЕК “Укренерго” обмежила базове навантаження атомних електростанцій (АЕС) на користь виробництва дорожчої електроенергії на вітрових, сонячних і теплових електростанціях.

“Зупинка 17% потужностей “Енергоатому “привела до збільшення виробництва” зеленої “і теплової електроенергії, а також істотно вплинула на ціну електроенергії. Замість дешевої атомної енергії споживачі повинні були платити за дорогу “зелену”.

З травня на енергетичному ринку почнеться безконтрольний і необґрунтоване зростання цін на електроенергію, який відбирає у промисловості засоби для зарплат і інвестицій на користь енергетичного монополіста.

Крім того, протягом 2-5 років НКРЕКП пропонує підвищити ціни на електроенергію для населення до рівня промисловості, забезпечивши адресну допомогу вразливим категоріям споживачів.

За оцінкою НКРЕКП, дане рішення дозволить додатково зібрати зі споживачів понад 38 млрд грн.

Серед інших пропозицій – тимчасова заборона на будівництво нових “зелених” електростанцій, зниження “зеленого” тарифу для всіх об’єктів ВДЕ до 8-9 євроцентів, введення 100% відповідальності за небаланси і обмеження без компенсацій 20% їх виробництва.