Активісти громадського руху "Кадрова мітла" звернулися до президента України Петра Порошенка з петицією про звільнення голови Одеської облдержадміністрації Михайла Саакашвілі, повідомляє Корупція Інфо
"Просимо Президента України звільнити Михайла Саакашвілі від посади, що він займає. Експеримент виявився невдалим, пора це чесно визнати! Результати "діяльності" Саакашвілі вже оцінили в Грузії, де проти колишнього президента відкрили кримінальну справу. Невже серед громадян України немає чесного, професійного кандидата, здатного навести порядок в Одеській області?", – йдеться в петиції.
Автори петиції вважають, що Михайло Саакашвілі не виконав своїх обіцянок, присвятивши себе виключно піару. Свої звинувачення вони викладають в п'яти пунктах:
1) Жителі Одеської області так і не побачили реальних реформ – всі реформи Саакашвілі відбуваються тільки на словах.
2) Боротьба з корупцією ведеться тільки в інтерв'ю для телеканалів, які так любить давати губернатор. А що в реальності? 27 серпня на хабарі впіймали призначеного в липні начальника міліції Одеси Олега Макуху. 23 липня Саакашвілі особисто привіз із Києва до Іллічівська наказ про звільнення начальника порту. У результаті мало що змінилося – в.о. начальника порту став його колишній заступник. Знесення паркану на пляжі, яке Саакашвілі записує собі в актив, є звичайним хуліганством.
3) Кадрова політика викликає одні питання. Саакашвілі взяв собі в заступники таких скандально-відомих людей, як Олександр Боровик і Марія Гайдар. Радником губернатора призначений Андрій Ставніцер, генеральний директор компанії "ТІС", що є прямою корупцією.
4) Боротьба з бюрократією – не більше ніж піар. Обіцяний Саакашвілі Центр надання адміністративних послуг з'явився лише на папері.
5) Одним з головних обіцянок Саакашвілі в день призначення на посаду стало залучення інвестицій в регіон. Жоден інвестор не прийшов.
Єдине, що у чинного губернатора виходить добре, це скандалити і займатися саморекламою, вважають автори петиції. За кількістю згадувань не тільки в місцевій, а й у всеукраїнській пресі з Саакашвілі можуть змагатися хіба що президент і прем'єр.
Відповідно до закону, електронна петиція, адресована Президенту, ВР, Кабміну, розглядається і на неї дають відповідь за умови збору на її підтримку не менше ніж 25 000 підписів громадян протягом не більше 3 місяців з дня оприлюднення петиції.