Національне антикорупційне бюро України проситиме в суді для заступника глави Офісу президента Олега Татарова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Про це заявив в інтерв’ю “Настоящее время” директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“НАБУ ініціює арешт з можливістю внесення застави, але яке рішення прийме прокурор я не знаю” , – сказав директор НАБУ.

В телеграм-каналі Klymenko Time також відреагували на скандал. У своєму повідомленні вони зазначили, що Татаров на крок вперед випереджує главу НАБУ і дії бюро по суті безрезультатні. Також вони зазначити, що дії Ситника більше нагадують помсту.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Нацагентство ініціює арешт заступника голови Офісу президента Олега Татарова з можливістю внесення застави.

Звичайно, на тлі заяв Татарова про те, що все, що відбувається – це зведення рахунків і що Ситник “корупціонер і юридично доведений злочинець”, виглядає все це і правда як помста. В цьому плані Татаров в своїх словах і діях поки йде на крок попереду Ситника. В результаті цієї події НАБУ вкладаються в канву, яку сам Татаров для цих дій дбайливо прокладає. Сам Ситник, схоже, не до кінця це розуміє, інакше б, як мінімум, не робив би заяву про ініціювання арешту особисто, а віддав би його на прес-службу.

Хоча не можна виключати, що Ситник так може показувати свою потенційну войовничість щодо кожного, хто спробує відкрито виступити проти нього надалі. Звільнення йому при нинішніх розкладах не грозить і він це знає.

У свою чергу юрист і блогер Михайло Шнайдер у своєму Фейсбук зазначив, що Татаров написав заяву про призупинення своїх повноважень. Також він зазначив, що відповідати за ймовірний злочин він буде як приватна особа, для того аби забезпечити максимально прозоре правосуддя і уникнути звинувачень про тиск на правоохоронні органи. Також він зазначив, що конкретних доказів провини Татарова НАБУ не представило.

Передаємо його слова прямим текстом:

Друзі, тут любителі шоколаду підняли дуже багато шуму навколо справи Олега Татарова.

Тому прийшов самий час розібратися в тому, що ж насправді відбувається.

Почнемо спочатку.

Озвучене обвинувачення будується на події 2017 року, коли Татаров працював як юрист в компанії “Укрбуд”. Звинувачень з приводу діяльності Татарова на посаді заступника керівника офісу президента, немає і бути не може.

НАБУ і САП вважають, що Татаров, працюючи юристом “Укбуду”, міг бути причетним до надання неправомірної вигоди посадовій особі. Наскільки можна зрозуміти з повідомлень, які були поширені з посиланням на НАБУ, суть звинувачення полягає в тому, що виконуючи розпорядження тодішнього власника “Укрбуду” Максима Микитася, Татаров нібито забезпечував юридичний супровід процесу комунікації з працівником експертної установи.

На підтвердження цього в НАБУ продемонстрували скріншоти листування за участю нібито Татарова. 18 грудня НАБУ розповсюдило новину про те, що Олегу Татарову було повідомлено про підозру.

Друзья, тут любители шоколада подняли очень много шума вокруг дела Олега Татарова.
Поэтому пришло самое время…

Опубліковано Mihail Shnayder Понеділок, 21 грудня 2020 р.

Ну а сам Татаров, заперечує всі звинувачення.

Він заявив, що наполягає на незалежній міжнародній або українській експертизі будь-яких електронних, відео або аудіо даних, нібито з його участю, а також заявив, що кримінальна справа проти нього фальсифікується.

Татаров пояснює такі дії НАБУ тим, що це нібито помста йому за діяльність, спрямовану на утвердження незалежності правоохоронних органів України.

Але важливо розуміти, що Микитась вийшов з СІЗО за рахунок того, що почав співпрацювати з НАБУ. У чому конкретно полягає це співробітництво – достовірно невідомо. Є багато повідомлень про те, що Микитась наговорив те, що хотіли від нього почути в НАБУ.

Називаються прізвища багатьох відомих політичних осіб того часу. Все це виглядає так, що Татаров просто пішов до них “В нагрузку” через свій статус заступника керівника офісу Президента.

А тепер УВАГА.

Татаров написав заяву про тимчасове призупинення його посадових обов’язків як заступника керівника офісу Президента.

Це потрібно для того, щоб уникнути будь-яких звинувачень в конфлікті інтересів і в політичному тиску.
Зараз Татаров діє як приватна особа.

Призупинення посадових обов’язків означає, що на час, який необхідно для завершення цього розслідування, знімається навіть гіпотетична підозра в тому, що він може використовувати своє службове становище для захисту себе від звинувачень НАБУ.

І я нагадую про те, що ніяких претензій до діяльності Татарова на посаді заступника керівника офісу президента у НАБУ немає.

Ну і на завершення хотілося б відзначити, що визнання однієї людини не може автоматично означати вину іншого. Якщо Микитась визнає винним себе – це добре.

Але чи достатньо доказів у НАБУ проти Татарова або інших осіб – можуть знати тільки ті, хто бачив матеріали кримінального провадження.

Прес-релізи, скріншоти і заяви з посиланням на “Джерела в НАБУ” не можуть бути такими доказами.
І я щиро сподіваюся, що цей процес обов’язково завершиться чітким рішенням – про доведення провини або про підтвердження невинності.

Тому не ведемо на всілякі чутки і плітки.
І пам’ятаємо про те, що все у нас буде ДОБРЕ.
Все буде УКРАЇНА.