Генерал Валерій Залужний повідомив про те, що постійно Підтримує постійний діалог з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. Передаємо його слова в оригіналі.

Під час сьогоднішньої телефонної розмови в черговий раз звірили оцінки втрат росіян у цій війні. Ми відзначаємо, що противник несе значні втрати, передусім у живій силі – пʼята частина підрозділів ЗС РФ, залучених до бойових дій в Україні, розгромлена.

Поінформував свого американського колегу про оперативну обстановку, зокрема, підкреслив, що активні бойові дії сьогодні тривають на 1300 км фронту. Ми дуже потребуємо посилення артилерійського вогню – я знову звернувся з цим до наших партнерів.

Щиро вдячний генералу Міллі та всій Американській нації за дієву підтримку у захисті нашого героїчного народу та спільних цінностей – свободи і демократії.

Водночас, варто зазначити, що Знаковий американський політолог Андрій Піонтковський вважає, що звільнення Херсона означатиме падіння путінського режиму
Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“У росіян була шокова реакція на один удар по одному аеродрому. А взяття Херсона – це реальне військове завдання, яке можна вирішити за місяць-два. Тому я згоден з оцінкою українського керівництва. Та це й не оцінка чи прогноз, а, якщо хочете, наказ – завершити війну до зими. Для цього вистачить взяти Херсон. Все інше російська верхівка зробить сама”, – підкреслив Піонтковський.

Політолог також додав, що вибухи на військовому аеродромі під Саками викликала шок у Кремлі.

“Ви ж бачили російські ЗМІ, російську верхівку. Вони досі дотримуються версії, що там був несподіваний вибух боєприпасів. Це вже змінило громадську думку. Не випадково українське керівництво днями поставило завдання завершити війну до зими. Тому, що ця реакція шоку, страху, жаху на удар в Криму для мене довели, і це вже очевидно для всього світу, що звільнення Херсона означатиме падіння путінського режиму”, – наголосив Піонтковський.

Україна може звільнити Херсон лише воєнним шляхом. Ймовірність звільнення міста зростає через те, що воно розташоване на правому березі Дніпра, і тому буде легко відрізати російський контингент на правому березі від постачання, що в принципі вже вдалось нашим збройним силам, які перерізали всі логістичні маршрути для окупантів пошкодивши мости через Дніпро.

Принаймні звільнення Херсона військовим шляхом виглядає набагато простішим, ніж було прорватися до Маріуполя і звільнити його. Херсон, із природної точки зору та з точки зору логістики, набагато зручніший для цього. Але, знов-таки, ми не знаємо реального балансу потенціалів Росії та України. Якщо у нас є якась перевага, то це зробити можна.

На сьогодні стратегічна ініціатива у війні остаточно перейшла до України. Про це свідчить ряд новин, які були озвучені на цьому тижні.

Про це заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович в ефірі у російського правозахисника Марка Фейгіна.

«У цій війні, парадоксальним чином, перехід стратегічної ініціативи до України ознаменувався двома новинами. Трьома насправді, але про третю я промовчу. Перше – це повернення Макдональдса в Україну. Над цим можна сміятися – не сміятися. І друге – це знищення російського полку в Саках» – запевнив він.

Арестович припускає, що надалі диктувати події навколо об’єктів і тимчасово окупованої росіянами території буде українське командування, а не російські генерали. Українські командири відмінно це вміють.

«Українська армія довела ще у 2014 році, що вона вміє звільняти міста, не знищуючи мирне населення. Просто примушуючи противника до відходу. Точно так, як ми звільнили Бучу, Гостомель та Ірпінь. Просто почали обходити зліва і справа і вони, щоб не потрапити в оточення, терміново вивели війська. Без штурму. Щось подібне може трапитися з Енергодаром, з Херсоном, з дуже багатьма місцями» – зазначив він.