Командир штурмової роти спецпідрозділу Kraken, відомого як «Чіча», повідомив, що росіяни відчувають страх перед спецпідрозділом ГУР МО Kraken і вигадують про нього багато фейків та міфів. Він також зазначив, що 90% полонених, які потрапляють до їхніх рук, стверджують, що вони щойно прибули на фронт і навіть не стріляли.
«Це їхня стандартна фраза. Коли ж вони дізнаються, що потрапили до «Кракена», у них зовсім зникає настрій. Але це добре», — з усмішкою зазначив військовослужбовець.
Спецназівець ГУР зізнався, що практично не спілкується із полоненими окупантами, оскільки не вважає це цікавим. У той же час він зазначив, що іноді росіяни направляють йому в соціальних мережах побажання смерті.
«Я відповідаю: «Давай зустрінемося». І все. Відразу всі питання зникають. Ну, що мені з ними спілкуватися? Якщо він бажає моєї смерті, може прийти і спробувати», — сказав Чіча.
Також військовий згадав ще один приклад «уваги» з боку росіян до цього підрозділу ГУР. Майже щоразу, коли російські окупанти атакують громадянську інфраструктуру у Харкові, вони стверджують, що зруйнували нову базу Kraken.
«Якщо порахувати, скільки разів вони нас уже «знищили»… Це було б добре, якби у нас було стільки людей, але їх набагато менше», – сказав він.
Крім того, «Чіча» відповів, чи заважає російська на полі бою зрозуміти хто свій, а хто ворог. Він навів яскравий приклад такого непорозуміння.
«Можу розповісти одну історію. Перед тим, як увійти в Куп’янськ-Вузлове, ми вночі знищили колону, вранці — фуру. І ось все це догоряє, детонує і тут перед шлагбаумом зупиняється «Камаз» і виходить водій. майже всі вночі зверху надягли на себе кофти, і не було видно, який у нас скотч… Він бачить нас і кричить: «Хлопці!» Хлопці, свої!». І я розумію, що він думає, що ми – росіяни. Кажу: «Брате, йди сюди!». Водій починає до нас йти на повному розслабленні. Але коли зрівнявся з будинком і повернув голову, побачив на одному із хлопців жовтий скотч і зрозумів, що… «потрапив до «Кракена», – розповів боєць.
Також він зазначив, що сам російськомовний. У побуті говорить переважно російською. Але вважає, що під час інтерв’ю чи публічних виступів слід переходити державною мовою.
«У нашому підрозділі одна людина може розмовляти російською, інша – українською, і у нас через це немає суперечок. Тому що у нас одна мета – знищити ворога. Ми знаємо, хто цей ворог, і ми знаємо, проти кого ми мають бути разом» – розповів він.
Боєць розповів з кого виходять найкращі штурмовики. За його словами, відповіді на запитання про те, з людей яких професій виходять найкращі штурмовики, немає. У цивільному житті ця людина може бути будь-ким – столяром, бізнесменом або тренером з плавання.
У той же час, за словами «Чічі», на його пам’яті не було людей, які зламалися після першого штурму і сказали: «Все, я не більше штурмуватиму, тому що це – не для мене».
«Штурм змінює людей, але на краще. Тому що людина розуміє, куди потрапила, що має повернутися додому живою. Тому вона робить все поступово, правильно і кваліфіковано, щоб виконати свою місію і повернутися додому», — пояснив він.
Командир додав, що за весь час бійці з його роти ніколи не впадали у ступор. Зокрема, і тому, що це підготовлені люди, і вони розуміють, що робити у тій чи іншій ситуації.
«Єдине, що я можу згадати, Новоселівське. Кадри з цього штурму розлетілися дуже сильно на весь світ. Це був лобовий штурм. Ми зупинилися поряд з будинком, у якому сидів ворог. Відстань між нами була метрів 5 – 7. Тільки почали вивантажуватися, по нам почала працювати артилерія, АГС, один із бійців навіть не встиг спуститися з кузова на землю, як йому чи то відстрілило палець, чи то уламок його відрізав, було дуже багато поранених, їм треба було надавати допомогу. Але за допомогою кожного командира ми вирівняли ситуацію і своїм прикладом показали, як треба діяти», – розповів він.