аваков

МВС заплатило 29 млн грн за квартири, які будувало оточення народного депутата, лідера Радикальної партії Олега Ляшка

Як пишуть "Наші гроші", про це повідомляється на офіційному порталі публічних фінансів України "Є-дата", передає Корупція Інфо

Як зазначається, придбано 41 квартиру у будинках по вул. Горького, 5б, 5в, 5г та вул. Павла Чубинського, 2 – це адреси будинків житлового комплексу "Софія Київська" (за Академмістечком).

кв

Як пише видання, житловий комплекс "Софія Київська" зводився за держпрограмою фінансування завершення будівництва житлових об'єктів. Державна іпотечна установа (ДІУ) у 2013 році надала на нього 70 млн грн.

У переліку об'єктів, прийнятих до участі у програмі ДІУ в 2014 році, є один з будинків "Софії Київської" по вул. Чубинського, 2. Для розрахунку здешевлення вартості іпотечних кредитів у переліку вказана ціна квадратного метру житла у ньому – 7 600 грн.

Також відомо, що МВС у вересні купило кілька квартир у мешканця Обухова під Києвом по 12 000 грн за кв м.

Продавцем квартир у "Софії Київській" виступила Кривобок Тетяна Доріївна. На сайті МВС було оприлюднено оголошення, що вона обрана переможцем конкурсу з продажу житла для працівників органів внутрішніх справ. МВС перераховувало їй кошти за кожну квартиру двома платежами – 95% та 5% від загальної вартості.

кв2

Однак МВС офіційно не оприлюднило жодних даних про вартість житла, яка стала відома лише завдяки співставленню даних про платежі МВС на сайті "Є-дата" та даних про площу житла на сайті забудовника.

Раніше Кривобок називали причетною до участі у рейдерському захопленні землі у Софіївській Борщагівці, на якій зрештою і було зведено житло для міліції.
Забудовником "Софії Київської" є ТОВ "Укрполіскорм".

Нині фірма записана на Євгена Чемеса, відомого як директор комунального підприємства "Центр розвитку фізичної культури і спорту "Спорт для всіх" Києво-Святошинської районної ради.

На момент будівництва комплексу власником фірми була Ірина Гунська-Конихова – дружина Олександра Конихова, якого називали забудовником "Софії Київської".
У свою чергу Конихов є помічником народного депутата Сергія Скуратовського (Радикальна партія Олега Ляшка), який очолює Комітет Верховної Ради з питань будівництва.