Поліси автоцивілки – обов’язкового страхування транспортних засобів – від середи можна оформлювати в електронному вигляді.

7 лютого набирає чинності відповідне розпорядження Нацкомфінпослуг, передає Корупція.Інфо


“Електронний страховий поліс має таку ж юридичну силу, як і традиційний на бланку. Його не обов’язково роздруковувати. Фактично – це запис у базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро України. Його розпізнають за номером автомобіля, полісу чи за ідентифікаційним номером машини. Запровадження електронного полісу убезпечить власників автомобілів від шахраїв. Його не можна підробити чи загубити”, – розповідає Gazeta.ua начальник відділу зовнішніх зв’язків страхової компанії “Інго Україна” Олександр Мельничук.

Послугу оформлюють через інтернет. На сайті страхових компаній треба заповнити форму: інформація про транспортний засіб, особисті дані, термін страхування. Після оплати поліс реєструють у базі. Клієнт отримує на електронну пошту документ – візуальну форму полісу.

Популярне: “Нададуть по 2,5 тис грн за кожну…”: Як Гройсман зібрався покращувати життя українцям

“Такий поліс працює, як електронний квиток на потяг. Його можна видрукувати на звичайному аркуші для власного спокою. Поліція матиме доступ до бази даних страхового бюро,” – говорить фахівець.

Електронний полюс коштує стільки ж, як паперовий. Вартість залежить від регіону реєстрації машини, особливостей його експлуатації, об’єму двигуна та терміну страхування.