У Києві жінка два роки збирала в однокімнатній квартирі пляшки, одяг і харчові відходи, через що в під'їзді з'явилися таргани, клопи та опариші.

Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає Корупція.Інфо


Марія Йосипівна дозволила пройти в свій будинок кореспонденту, хоч там по коліно сміття, присутність якого господиня пояснює просто: "Я так хочу".


Сусіди розповідають, що проблеми почалися, коли 60-річна жінка залишилася одна: чоловік переїхав у село, а двоє синів померли.

Ірина Цехмайструк із сім'єю живе на поверх нижче і запевняє, що за цей час надивилася різного.

"Це були черв'яки з її балкона на наш. Це були пацюки. І таргани. В суботу була остання крапля, коли нам на голову фекалії побігли. Далі так жити не можна", – обурюється сусідка.

Популярне: “Нададуть по 2,5 тис грн за кожну…”: Як Гройсман зібрався покращувати життя українцям

У будинку кажуть, що зверталися і в поліцію, і до медиків, жінку двічі забирали до психіатричної лікарні, але вона поверталася назад.


"Кажуть, що вона адекватна, що вони не можуть її взяти на лікування, тому що вона неагресивна", – розповіла сусідка Ніна Бойчук.

Юристи радять вирішувати ситуацію через суд. "Звернутися в санітарно-епідеміологічну службу, в поліцію і в ЖЕК для того, щоб зафіксувати, що сусідка порушує санітарні норми. Потім з усіма цими документами сусід має право звернутися до суду", – говорить Євгенія Колько.

Тільки тоді людину з патологічним накопиченням можуть визнати недієздатною, але покласти на примусове лікування в лікарню, якщо пацієнт сам не визнає свій розлад і не загрожує оточуючим – все одно не вийде.

"Тут швидше треба говорити про реакцію людини на травму, на важкі життєві обставини. Однак це також є симптомом деяких психічних захворювань, зокрема, досить важких", – зазначив лікар-психіатр Юрій Федін.