азаров
 
Про фатальні помилки ЄС, продуманий план західних спецслужб щодо України, винних у нещадному розстрілі активістів Євромайдану та «повнокровного, сильного та прагматичного» президента Росії Володимира Путіна розповів колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров.
 
На думку екс-прем’єра, Європейський Союз допустив велику помилку, коли поставив Україну перед вибором: «або ми, або Росія».
 
«ЄС поставив у залежність підписання угоди про асоціацію та лібералізацію візового режиму від того, щоб ми не поглиблювали наші відносини з Росією і Євразійським союзом…Ми пояснювали, що на Росію припадає 40% нашої торгівлі, а на ЄС – 30 %. Тобто, обидві сторони дуже важливі для нас. Як ми повинні були визначитися?», – заявляє Азаров. 
 
На його думку, найбільш ускладнило ситуацію в той час те, що Росія зайняла таку ж позицію, як і ЄС: «якщо ми підпишемо договір про вільну торгівлю, це матиме наслідки для відносин з Євразійським митним союзом».
 
Як зазначає Азаров, Москва просто побоювалася, що товари з ЄС через Україну потраплять в Росію і таким чином можна буде у значній мірі обходити митні норми. 
 
Крім цього, на думку колишнього глави уряду, усі конфлікти, які відбувалися і продовжуються на території України, отримали «масивну підтримку» з боку Заходу, в тому числі і за участі західних спецслужб.
 
«Це все не просто чутки. Один раз американці попросили нас допустити в країну без контролю два транспортні літаки. Мова йшла про дипломатичні документи. Ви можете собі уявити два військових транспортних літака, заповнених листами або роздруківками електронних листів? Це ж смішно. За інформацією наших спецслужб там мова йшла, швидше, про спеціальні прилади і гроші. Адже кожну революцію необхідно фінансувати», – розповідає Азаров.
 
Однак, як він додає, колишній президент Віктор Янукович все ж дав дозвіл на допуск цих літаків на територію України, оскільки «сподівався, що після цього американці підуть назустріч».
 
«Він (Янукович – ред.) не хотів їх втратити, але його обдурили. Американці вчинили дуже розумно. Вони сказали Януковичу, що він легітимний президент, гарант конституції і повинен залишатися на посаді до наступних виборів. Вони наполягали тільки на тому, щоб створити уряд національної єдності», – зазначає колишній глава уряду.
 
Насправді ж, на думку Азарова, в результаті це був лише звичайний «трюк, щоб змістити Януковича» із займаної посади.
 
Крім цього, згадав і колишній прем’єр-міністр і про нещадні розстріли на Євромайдані. Як він розповідає, снайперів на Майдан відправив точно не Віктор Янукович, оскільки з останнім він щодня спілкувався,а тому виключає, що «коли-небудь Янукович міг віддати такий наказ».
 
«Давайте поставимо ключове питання з точки зору криміналістики – кому вигідно це злочин? Якщо б Янукович захотів розігнати Майдан, то йому не знадобилися б снайпери. Кілька бронемашин і підрозділів міліції було б достатньо. Однак, Янукович до останнього робив ставку на переговори. Давайте подивимося на протилежну сторону. А як могли виправдати провідники Майдану державний переворот?», – заявляє Азаров.
 
Крім цього, Азаров зауважує, що за часів його прем’єрства, відбувся «ліберальний наступ» на економіку України: зменшилась кількість податків, проводилася дерегуляція, річний темп зростання становив десять відсотків, а в економічному індексі Світового банку Україна піднялася на 50 позицій. 
 
«У соціальній сфері теж був рух вперед. Зарплати та пенсії зростали. Гривня була стабільна. У 2013 році інфляція становила 0,5%», – розповідає Азаров.
 
Однак, за словами колишнього політика, потім стався державний переворот, який призвів «не тільки до трагічних людських жертв, але і поклав кінець всьому зростання».

Читайте також: Азаров виправдав втечу Януковича та назвав винних у конфлікті в Україні

Не забув згадати Азаров і про російського президента Володимира Путіна. Зокрема, на думку екс–прем’єра, «Путін не цар і не імперіаліст, а натренований повнокровний політик, якого ніхто не може провести». 
 
«Він (Путін – ред.) відмінно знає як Росію, так і світ. Не тільки Путін, кожен росіянин знає – Росія дуже велика, у неї багато ворогів, натуральних і штучних, і, так склалося історично, що Росія завжди була приречена мати сильну армію, щоб захищати свої інтереси. У цій готовності захищати величезну країну, санкції нічого змінити не зможуть. Путін дуже сильний політик, прагматичний. Він діє цілеспрямовано і також може здійснювати свої цілі. Переговори з ним надзвичайно відповідальні. Але також Путін довіряє своїм людям і люди вірять йому. Він створив атмосферу стабільності», – заявляє Азаров.
 
А ось вибори теперішнього Президента України, Петра Порошенка, Азаров назвав недемократичними.
 
«Ви навряд чи можете говорити про демократичні вибори, коли його попередника силою змістили з посади, а інші кандидати на пост президента змушені жити у вигнанні з анафемою. Завданням ЄС було як можна швидше легітимізувати Порошенко. Те, що вибори пройшли у вкрай сумнівною обстановці, а також під тиском зброї, його не цікавило. Вибори до парламенту, Верховної Ради, пройшли також подібним чином. У нормальній ситуації такі вибори ніколи б не визнали», – резюмував колишній політик.
 
Нагадаємо, колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров поділився думками стосовно теперішньої ситуації в Україні та причин державного перевороту. Зокрема, на думку екс-політика, наразі між Україною та Росією йде «громадянська війна», при владі – «націоналістичні і навіть неонацистські угруповання», і саме «недбалість Заходу» призвела до кривавого конфлікту на українській території.

Джерело: Корупція.Інфо.