Відомості про місце проживання дитини або одного з її батьків можна подавати під час приймання в перший клас для підтвердження права на першочергове зарахування, повідомили в Міністерстві освіти і науки України, пердає Корупція.Інфо.

Згідно з новим порядком зарахування дітей до школи, який починає діяти з 8 травня, батькам не обов'язково надавати довідку про місце проживання. Про це в ефірі "Громадського" 7 травня повідомив глава директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Володимир Божинський.

Популярне: «Липовий дипломом, крадіжка грошей у інвалідів і заміжжя проти волі матері»: Що насправді приховує перша леді України

За його словами, обов'язковими є два документи: копія свідоцтва про народження дитини та медична довідка за формою 086-1/о.Глава директорату додав, що за необхідності скористатися правом першочергового зарахування можна надати довідку про місце проживання дитини або одного з батьків.

Порядок, опублікований на сайті Міносвіти, із 2018 року скасовує конкурси та тести для вступу в перший клас.

"Після відміни всіх конкурсів, на яких перевірялися, по суті, не знання (перевірку яких знань можна проводити для шестирічних дітей?), а фінансова спроможність батьків, доступ до початкової школи у престижних ліцеях та гімназіях отримали діти, які живуть поруч", – стверджують у відомстві.

За батьками зберігають право віддати дитину в перший клас будь-якої школи, навіть не за місцем проживання. Зарахування на вільні місця відбуватиметься за жеребкуванням. Водночас право на місце у школі в районі проживання за дитиною зберігається, зазначають у Міносвіти.

Подавання документів на прийом у перший клас триватиме до 31 травня.