бер

Політолог Тарас Березовець пояснює низьку явку на місцевих виборах в Україні відсутністю очищення партійних списків «патріотичних» сил від колишніх регіоналів.

Крім того, місцеві вибори ніколи не були надто популярними, нагадує експерт. Березовець прогнозує чимало несподіванок у результатах голосування.

Про це він написав у соцмережі, передає Корупція Інфо

«Сьогодні буде найнижча явка за роки незалежності. Головних причин три. Перша – коли місцеві вибори не співпадають з парламентськими, інтерес до участі в них виборця завжди нижче. Друга – ця кампанія стала самої сірої і невиразною за всі останні роки. Кандидати і партії не створили нічого вартого уваги. І виборець це оцінив по-своєму. Третя – вкрай незначне оновлення списків, поява колишніх регіоналів у т. зв. демократичних партіях», – зазначив політолог.

На його думку, основні партії не змогли відповісти на ключовий запит суспільства, який полягає в оновленні та відкритті «соціальних ліфтів». 

«У підсумку сьогодні, як і рік тому, буде багато сенсацій – падіння вчорашніх важковаговиків і успіх зухвалих новачків», – додав Березовець.