Народний дeпутат від БПП Сергій Лещенко закликав Петра Порошeнка взяти приклад з патріарха Філарeта і піти у відставку. “Патріарх Філарет своїм смиренним прикладом показав, наскільки важливо піти, попри всі спокуси залишитися”, – написав Лещенко на своїй сторінці у Facebook. 

За словами нардепа, у травні 2014 року Петро Порошенко уклав контракт із українцями на 5 років. Цей контракт – це його виборча програма «Жити по-новому», де він виклав свої зобов’язання та отримав інвестиції в свій траст – мільйони голосів. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

“І саме виконання цього контракту є його обов’язком на посаді. Цей контракт доступний всім на сайті ЦВК, і, на жаль, з його виконанням у президента серйозні проблеми. А патріарх Філарет своїм смиренним прикладом показав, наскільки важливо піти, попри всі спокуси залишитися”, – зауважив Лещенко. 

Слід зазначити, що нардеп постійно критикує політику лідера політсили, до якої належить, однак фракцію БПП у парламенті не зплишає. Раніше у БПП заявили, що Лещенко, Найєм і Заліщук мають скласти депутатські мандати.

Окрім того, депутат Сергій Лещенко, заначив, що йому та команді вдалось запобігти корупційним планам

За його словами, приватизацію "Центренерго" готували чотири роки – з 2015. Тоді інтерес до цього активу проявляв французький енергетичний гігант Gaz de France. У 2018 вивчати ситуацію приїздили інвестори з Чехії та США.

Але кожного року приватизацію "Центренерго" відкладали за вказівкою адміністрації Порошенка, знаходячи кожного разу нові приводи. Увесь цей час підприємства були обсаджені "смотрящими" Порошенка, які накопичували крадені гроші, щоб за них, зрештою, купити "Центренерго", – повідомив нардеп.

І додав, що такий момент настав у грудні 2018 року: конкурс з приватизації "Центренерго" був призначений на 13 число, і заставу для участі в ньому внесли дві компанії. 

Напередодні конкурсу стало зрозуміло, що жоден світовий інвестор не прийшов, а потужний актив у тіньовому режимі вирішили відписати Кропачеву –  клану Порошенка. Саме він, як повідомляють джерела, мав придбати "Центренерго" в інтересах своїх тіньових партнерів із Банкової.

Коли афера викрилася, я з колегами кинув усі ресурси для запобігання цьому сценарію. Викриття наміру публічно і робота в комунікації з чиновниками влади та іноземними дипломатами допомогла зламати план Порошенка, – наголосив Сергій Лещенко.

\