Український режисер Олег Сенцов та інші політв'язні потрібні Російській Федерації тільки в якості ресурсу, який можна буде обміняти на щось потрібне Кремлю. Таку заяву в ефірі українського TV зробив російський опозиційний політик Ілля Пономарьов. 

За словами нардепа, в цьому випадку президент РФ Володимир Путін діє виключно мафіозними методами.

"Це заручники. Це мафіозна, бандитська психологія: брати в заручники людей, щоб потім обмінювати їх на щось. Як ресурс", – пояснив Пономарьов.

Він запевнив: чутки про те, що західні лідери можуть змусити Путіна звільнити політв'язнів, не відповідають дійсності. Насправді, це було б можливо тільки в тому випадку, якщо б Захід запропонував щось на обмін.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

"Але хотіли б ви, наприклад, територіальних поступок України за життя одного-двох… та хоча б і десяти прекрасних людей, патріотів своєї країни? Напевно, вони б і самі цього не схвалили, якби це привело до жертв для їхньої батьківщини", – навів приклад політик.

Пономарьов вважає, що Кремль не боїться смерті Сенцова. Але зрозуміло, що вони не бажають аби подібне сталося, адже це означатиме чергову міжнародну хвилю невдоволення. Тому, на думку політика, тюремники ФСВП РФ уважно стежать за станом здоров'я Олега Сенцова і коли вирішать, що настав дійсно критичний момент – вони проінформують Путіна про це.

"І ось тоді Кремль буде по справжньому приймати рішення. Але ви ж знаєте: Маргарет Тетчер точно так само довела до голодної смерті у в'язниці групу бійців ІРА. У неї теж нічого не здригнулося. І вони реально померли. Так і тут. Це війна", – підсумував Пономарьов.